Wpis z mikrobloga

Ludzie mam podobny problem... Kilkanaście paczek po ocleniu utknelo... W kraju docelowym.
Gdzie? Ja się pytam... Najstarsza od 27.11 potem 3.12 i 12.12... Gdzie one są? W między czasie zamówiłam coś jeszcze... I uwaga... Właśnie dostałam sms od poczty że coś tam do mnie idzie.. Owszem ale nic z pierwszego listopadowego zamówienia. Dowiedziałam się od kuriera że jest firma prywatna która przeadresowuje (nalepiaja PL etykiete z adresem) i dopiero nasza poczta je przejmuje... Nazwy nie zapamiętałam. Ale co robić czy one w ogóle dojdą?
#alipaczka
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HopKicBec: Może brak rąk do pracy? Moja paczka z Japonii też utknęła gdzieś na miesiąc, aż pleśnią zaciągnęła, gdy ją w końcu dostałem ¯\_(ツ)_/¯
() rety. Ale takie coś pierwszy raz! Nigdy wcześniej paczka w Polsce nie lezakowaly sobie... Gdzieś tam. Szlag mnie trafia bo PP nie ma ich jeszcze w ewidencji.... Więc nie mam do kogo uderzać.. A to jest ok. 15 paczek
@starypijany123: słuchaj, fejkowy może i czasami tak jest ale nigdy mi się nie zdarzyło że status po tym jak dotarła do Polski paczka mijał się z prawdą. Bo faktycznie przychodziły na dniach. Sprawdzałam na innych strochach śledzenia paczki i status ten sam... No sam powiedz co może się dziać z paczką od 27 listopada która niby jest juz w tranzycie?
@starypijany123: PL0000... Większość. Czemu przesyłka zmieniła się z Cainiao.. na Aliexpress Standard Shipping (Present)? Ej.. Czy to możliwe że mogę dostać jakąś przesyłkę zbiorczą? Kilka przesyłek ma ten sam nr.. Wtf?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HopKicBec:

PL0000... Większość.


To są nierejestrowane, fake tracking

Co do kilku przesyłek z jednym numerem
tak, przesyłki ASS są konsolidowane, czyli przyjdzie kilka w jednym worku
@starypijany123: ASS? Kurcze, czyli co czekają na resztę aż dotrze? Od kiedy takie praktyki... Nie zdarzyło mi się bym dostała coś zbiorczego to tak można? Coś mi mogło na Ali.. Combined delivery.. Ale czy to nie jest jakaś usługa dodatkowa?
Ci nie zmienia faktu że przesyłki gdzieś leżą
()
@starypijany123: nierejestrowane to bardzo możliwe. Dziwi mnie tylko fakt że pierwsze dwie paczki przyszły po 2 tyg a potem koniec już urwalo się dostarczanie. Mimo że wiedziałam że jeszcze trzeba będzie poczekać ale jak sprawdziłam statusy... Pytanie pozostaje co jeśli w ogóle nie przyjdą to kiedy otwierać spór? Dzięki za pomoc @starypijany123
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HopKicBec:

Pytanie pozostaje co jeśli w ogóle nie przyjdą to kiedy otwierać spór?

Oczywiście, pod koniec okresu ochrony otwierasz spór i dostajesz zwrot pieniędzy. Pamiętaj że nierejestrowane mogą iść do 90 dni