Wpis z mikrobloga

@morshu135: długo masz bruksizm? najpierw idź do fizjoterapeuty specjalizującego się w masażach mięśni twarzy. Ja jak zostałem zdiagnozowany przez dentystę od protez (protetyk? xD) i powiedziała ze najpierw fizjo musi mi rozluźnić wszystkie żwacze itd, potem dopiero robi się szynę. Ja nosiłem jakieś 2 lata i nie boli mnie już ani głowa ani mięśnie twarzy/żwacze. Z tego co słyszałem to nie ma innego skutecznego leczenia. Pozostał mi lekki ból kiedy maksymalnie
@bb89: Wielkie dzięki za odpowiedź. A kiedy miałeś pierwsze efekty działania szyny? Ja na razie mam parę dni i żadnej poprawy nie widzę, oprócz przyzwyczajenia się do noszenia jej i ślinienia się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@morshu135: ja nosiłem do spania, nie pamietam kiedy zaczęło być lepiej. Ale jak masz bóle mięśniowe to one same nie przejdą. Ja miałem na maksa ściśnięte tak ze dentysta łapał się za głowę jak to zobaczył. Bez fizjo może nie być lepiej. A tak to 3-4 sesje i ulga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bb89: U mnie główny objaw to piski, szumy uszne. Nie jest pewne czy to to ale dużo wskazuję na to właśnie (przerost mięśni żwacza, mocne trzaski w stawach - w jednym to jak się by łamała jakaś kość xD). Bóle mam tylko jak naciskam na tzw. punkty spustowe(nie mogę się samodzielnie pozbyć, masuję ale jest raczej gorzej niż lepiej). Szkoda że w tym "Państwie" leczenie nie jest objęte na nfz...
@morshu135: szkoda sie męczyć chłopie, tez miałem piski i szumy uszne, na szczęście ustąpiły. Dobry fizjo weźmie 100-120zl za masaż a po kilku będziesz jak nowonarodzony, moim zdaniem nie ma co się zastanawiać ;)
@morshu135: Nie chce Cie straszyć ale mi taka szyna #!$%@?ła zgryz i będę miał zakładany przez to aparat ortodontyczny.
Jeśli masz takie objawy bruskizmowe jak bol mięśni twarzy strzykanie w stawie to jest sporo skutecznych metod, sam z tym walcze od półtora i żałuję że dopiero niedawno zacząłem rehabilitację bo to robi największą różnicę. Jakbyś chciał się dowiedzieć więcej co z tym można zrobić to napisz na priv, niestety mam sporo