Wpis z mikrobloga

@bylembordo: to co jest za licznikiem to już ich nie obchodzi ale ktoś musi klepnąć zmiany, przynajmniej u mnie w mieszkaniu tak było, jak była wymieniana rura do kuchenki
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylembordo:A jak to chcesz rozliczać,pewnie masz dwa przyłącza gazowe z warunków. Będą dwa liczniki a później gaz poprowadzony z jednej instalacji? Teoretycznie można zrobić jedna kotłownie,ale robiłbym to na osobnym przyłączu. Głównie rozbija się to o późniejsze użytkowanie i rozliczenia.
  • Odpowiedz
@bylembordo: na jednym kotle wyjdziesz lepiej finansowo i to nie tylko ze względu na mniejsze zużycie gazu, ale też cena gazu. Pamiętaj, że zużycie roczne ponad 1200 m z tego co pamiętam wbija cię w taryfę, w której za sam abonament płacisz już sporą kasę i to bez względu na to, czy lato, czy zima. A teraz dwa takie abonamenty( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bylembordo: no chyba, że to wszystko idzie na jeden licznik. Jest jeszcze kwestia tego, czy w drugim lokalu ktoś obcy, czy domownicy. Bo jakoś z temperaturą trzeba się dogadać. Jedni lubią mieć jak w saunie, jedni wolą zimno. Tu może być problem na jednym kotle
  • Odpowiedz
@bylembordo: nawet z własnymi rodziacami bym nie szedł na taki układ. Ja chce 20 stopni a oni 25, ja zuzyje 1000 metrów przez zime a oni 1500.

Plus jak zrezygnujesz z drugiego przyłacza?
Jak juz masz pozowlnie na budowe wydane to musialbys zmienic pozowloenie bo pozniej nikt ci nie zrobi inwentaryzacji a nawet jak zrobi to starostwo odrzuci bo nie ma drugiego przyłcza...
  • Odpowiedz
jak to chcesz rozliczać,pewnie masz dwa przyłącza gazowe z warunków. Będą dwa liczniki a później gaz poprowadzony z jednej instalacji? Teoretycznie można zrobić jedna kotłownie,ale robiłbym to na osobnym przyłączu. Głównie rozbija się to o późniejsze użytkowanie i rozliczenia.


@leszek-pankiewicz: dokladnie tak mam w warunkach - dwie nitki gazu prowadzone do domu. Rozliczeia to nie problem, kotlownia jedna. Tylko kwestia piecow... jeden kosztuje 5k
  • Odpowiedz
A teraz dwa takie abonamenty( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rafalski45: no niestety:( dom jest dwulokalowy, wiec jest to problem - energetyka poszla mi na reke i zrobila cesje umowy laczac wszystko w jedno. Z gazem zakladam ze juz nie bedzie tak prosto
  • Odpowiedz
@bylembordo: W prowadzeniu instalacji zalicznikowej jest łatwiej niż z przyłączem jeżeli masz ekipę z uprawnieniami to nie jest problemem montaż tylko jednego pieca jest możliwy.Ogónie piec jaki i CO to są instalacje zalicznikowe, teoretycznie powinny być prowadzone jak w projekcie, ale w praktyce nikt tego nie sprawdza.Czy kupiłeś na własność dom dwulokalowy,cz będziesz go z kimś dzielił ? W swoim życiu spotkałem się już wieloma sytuacjami gdzie nawet najblizsza rodzina
  • Odpowiedz