Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc w wyborze, opinie posiadaczy itd. W grę wchodzą tylko te 2 modele. C5 wydaje mi się bardziej użyteczny i lepiej wyposażony, ale różowej bardziej podoba się MITASUBISZI, a to ona nim głównie będzie jeździć.

#citroen #mitsubishi #motoryzacja #samochody

Które autorocznik 2010 plus za około 30 tysięcy

  • Mitsubishi ASX 29.1% (16)
  • Citroen C5 III 70.9% (39)

Oddanych głosów: 55

  • 10
  • Odpowiedz
@1Lupa: Asx to mega proste auto, które prędzej zardzewieje na wylot (klapa bagażnika, nadkola tylne pod zderzakiem) niż się zepsuje. Pracowałem kilka ładnych lat w mitsu i nie widziałem żadnego Asx na podnośniku z powodu awarii. Minusy - benzyna 1,6 nie jedzie. Jeśli to ma być dupowóz na zasadzie przejechania z punktu a do b, to będzie git. Do tego pali mało. Hałas - 110 km/h to granica komfortu dla benzyny
  • Odpowiedz
@turfa8: @kowzan:
Dziękuję za odzew. Głównie ma być do przejechania z punktu a do B, ale z racji, że będzie to nowe auto to będzie też kilka razy w roku i w weekendy używany na jakieś trasy i to jest właśnie ogromny minus asx bo głośny i tylko 5 biegów ;/ szkoda, że to tak rozwiązali. Dla mnie to ogromny minus.

Natomiast w C5 szukam benzyny bo diesla się boję
  • Odpowiedz
@1Lupa: jeździłem C5 i ASX. Co masz na myśli pisząc z punktu A do B? C5 jest w środku dość ciasny, z zewnątrz napompowany. Musisz sobie w nim posiedzieć, może nie odpowiadać Ci wyprofilowanie foteli i jakość ogumowanych plastików. Jest to samochód zdecydowanie na długie trasy. Dobrze kupić go w dieselu, ale zadbany swoje kosztuje. 1.6 THP 156KM w trasie daje radę. Tak, silnik ma wady które opisałeś i należy o
  • Odpowiedz
@incognito1234: Dziękuję za ten komentarz.

Aktualnie posiadam Focusa w kombi rocznik 1999 1.6 benzyna + LPG i uważam, że jest super :) Niestety zaczyna się sypać przez korozję i silnik prosi się o remont. Myślę zatem, że w C5 nie powinno być ciasno.

Trasy z puntku A-B znaczą pokonywanie 8km w jedną stronę do pracy. Chciałbym, żeby to auto nadawało się również na jakieś dalsze wypady czy to w góry (250km)
  • Odpowiedz