Wpis z mikrobloga

599 + 1 = 600

Tytuł: To nie jest kraj dla starych ludzi
Autor: Cormac McCarthy
Gatunek: Literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★

Lata 80, okolice Meksyku, bezprawie i handel narkotykami.

Główny bohater znajduje przypadkiem torbę z pieniędzmi, którą postanawia przywłaszczyć, przez co skazuje się na wyrok śmierci i zaczyna się pościg.

Książka z bardzo surowym klimatem, napisana również w bardzo surowy sposób. Autor nie korzysta z żadnych zbędnych opisów, dialogi są uproszczone do maksimum, a mimo to brudny klimat aż się wylewa. Historia jest dość krótka, można nawet ją machnąć na raz.

Książka o twardzielach, główny antagonista jest niesamowitą postacią, którą pewnie każdy kojarzy z filmowej wersji. Brutalna, krótka, wciągającą historia, gdzie nie ma żadnej litości i optymizmu.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #cormacmccarthy
s.....w - 599 + 1 = 600

Tytuł: To nie jest kraj dla starych ludzi
Autor: Cormac McCa...

źródło: comment_1608652935ejg3d6vk2Si7gLYj8KnDCh.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Do dzisiaj boję się tego aktora. Przez to, że tak świetnie zagrał tego świra, to jakoś mu nie ufam, nawet jak gdzieś mi się przewinie jego zdjęcie nie z planu filmowego, na którym jest - na przykład - uśmiechnięty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Książki nie czytałam, choć zastanawia mnie jedno. W filmie nie było jednoznacznie pokazane


Ale... Czy jest to jednoznacznie przedstawione w książce?
  • Odpowiedz
@smierdakow: Proszę Pana o zaprzestanie wpisów na tagu, bo to jest kolejna książka, która po Pańskim opisie ląduje na mojej liście "do przeczytania".
Albo, po zastanowieniu, proszę swoją działalność tagową kontynuować, ale mieć na uwadze, że wpędza mnie ona w wir czytelnictwa.
  • Odpowiedz
Książka o twardzielach, główny antagonista jest niesamowitą postacią, którą pewnie każdy kojarzy z filmowej wersji. Brutalna, krótka, wciągającą historia, gdzie nie ma żadnej litości i optymizmu.


@smierdakow: dialogów też w tej książce Cormaca nie ma w standardowej formie? W jego Drodze i Racze Konie nie było myślników trochę jak w książkach angielskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz