Wpis z mikrobloga

Ewolucja mówi nam, że możemy być jedynym inteligentnym życiem we wszechświecie.

Artykuł o tym jaki nieprawdopodobny zbieg okoliczności sprawił że istniejemy na naszej planecie.
Ciekawych zapraszam do plusowania abym mógł Was zawołać do przyszłego znaleziska.
Hoghw!
  • 21
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL:

Życie w kosmosie istnieje.
Analizując ciekawe zdjęcie nazwane Ultra Głębokie Pola Hubla, na którym to, są widoczne tylko trzy gwiazdy. Reszta to galaktyki. A każda galaktyka zawiera od 10 (do potęgi 7) do 10 (do potęgi 12) gwiazd. Ile planet może mieć każda z gwiazd? Można uznać za pewnik, że planety takie jak ziemia istnieją. A życie na nich jest normą. W postaci bakteri, roslin, małych bądź dużych "zwierząt"
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Uważam, że inteligentne życie istnieje i nie jest stworzone na nasz wzór. Może być różnorodne - oceanem plazmy niczym w Solaris. Tylko my nie potrafimy go odnaleźć jeszcze, ani go zrozumieć. Wszechświat jest rozległy, nigdy go w całości nie obejmiemy inną opcją niż nasze obliczenia oraz satelity/sondy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Athreus:

A nie dziwi CIę że za miliardy lat, z tych niezliczonych gatunkach które ewolucionowali miliony, dziesiątki milionów a niektóre i setki milionów lat na Ziemi nigdy nie powstało nic rozumnego?
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: ... a tego nie wiemy czy nie powstalo.
Co by miał człowiek zbudować aby przetrwało miliony lat? Aby dać sygnał przyszłym cywilizacjom ?
Piramidy?
Jak one też ulegają erozjom.
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL:
Mam jeszcze jedno zagadnienie, które mnie bardzo nurtuje.
Wiadomo, że można podróżować w xyz. Teoretycznie można podróżować w czasie.
A czy w fizyce są teorie mówiące o podróżach w rozmiary: w powiększenie i pomniejszenie ?
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Teoria ciemnego lasu, może być odpowiedzia na pytanie dlaczego nie widzimy innego życia w kosmosie. W serii problemu 3 ciał (dobre sci fi) jest jedna z teorii o akcjomatach socjologii kosmicznej i o tym dlaczego możemy nie znajdować narazie żadnego życia w kosmosie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RFpNeFeFiFcL: kiedyś czytałem jakiś artykuł bądź ksiazke że życie jako życie nie musi być czymś wyjątkowym. Samoświadomość jest ewenementem i w sumie ciężko wytłumaczyć po co się wykreowała i dlaczego, może to być mega przypadek i ślepy traf ewolucji.
Inna sprawa że myślące istoty dążą szybciej do entropii niż bezrozumne życie. Może życie rozumne jest/było powszedne ale każdy gatunek dąży do "wypalenia" własnej planety i umiera wraz z nią.
  • Odpowiedz
  • 1
@RFpNeFeFiFcL Ewolucja nic takiego nie mówi, wyjaśnia jedynie jak ewoluowały organizmy, a raczej jak zmieniały się cechy populacji organizmów z biegiem pokoleń, pod wpływem doboru naturalnego. Nie wiem w jaki sposób miała by wskazywać na to, że możemy lub nie możemy być jedynym inteligentnym życiem we wszechświecie
  • Odpowiedz
@BaRi:

Jak dla mnie to rozum i to co istota rozumna wyprawiłą z otoczeniem jest największym błędem natury.

@Wijj:

W dużym skrócie ten artykuł omawia kolejne skoki ewolucyjne które z rachunku prawdopodobieństwa są prawie nieprawdopodobne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wijj: @RFpNeFeFiFcL: Bledne jest zalozenie u podstaw. Wszystko co do tej pory obserwujemy we wszechswiecie jest raczej "powtarzalne". Myslenie ze my jestesmy unikatowi i jedyni jest hmm... mysleniem zyczeniowym i nic nie wskazuje do tej pory abysmy mogli w ogole to rozwazac. Po prostu dlaczego? Gwiazdy, planety, pierwiastki, czarne dziury. Jednych jest mniej innych wiecej ale czy cos jest na 100% tylko JEDNO? No wlasnie...
  • Odpowiedz
@Niedobry: Dokładnie, poza tym nie wiem czemu niby skoki ewolucyjne z rachunku prawdopodobieństwa są nieprawdopodobne, nic takiego nie wynika z ewolucji człowieka.
  • Odpowiedz