Wpis z mikrobloga

#komputery #pytanie #pomocy #audio

Cześć Mireczki,

W Windows10 po podłączeniu do gniazda minijack wyskakiwało zapytanie co się podłączyło, czy to małe głośniki, duże, czy słuchawki itd. Niechcący kliknąłem "nie pokazuj więcej" i od tamtej pory mam problemy, da się to jakoś przywrócić?

Problem jest następujący: po odłączeniu głośników z minijacka i podłączeniu innych to te drugie nie grają. Zostaje tylko wbudowany głośnik albo te któe były podpięte wcześniej. W panelu sterowania w ustawieniach dźwięku nic nie ma. Co zrobić żeby działało? Podłączyć drugi zestaw i uruchomić ponownie komputer. No mega irytujące, wczęsniej tego problemu nie było. Macie jakiś pomysł, gdzie może leżeć problem?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rybeczka: No nie, bo po resecie kompa to te drugie działają i wtedy po odłączeniu zestawu nr 2 i podłączeniu znowu głośników 1 to te pierwsze nie działają XD no mega irytujące bo mam lapka podpiętego w jednym pokoju i przenoszę go często do drugiego jak chcę oglądać Netflixa. O przypomniało mi się, to nawet nie musi być podłączony drugi zestaw bo dziś na chwilę odłączyłem głośniki, zresetowałem kompa i
  • Odpowiedz
@PanWysublimowany: Dell G3 3579

Włąsnie zainstalowałem z nieoficjalnej strony najnowszy sterownik Realtek i dalej c---a działa, już mnie k-----a za przeproszeniem bierze. Dobrze, że dysk SSD to komp się szybko restartuje.

Zaraz sprawdzę z tym Waves Maxx
  • Odpowiedz
@PanWysublimowany: No dobra, w MaxxAudioPro (bo chyba tak to się teraz nazywa) mam do wyboru tylko głośniki wewnętrzne XD K---a co za dramat. Uruchomię teraz komputer ponownie i podłączone głośniki zewnętrzne nadal będa działać.
  • Odpowiedz
@PanWysublimowany: teraz też się wyświetla "głosnik iwewnętrzne" ale gra przez mini jacka XD

A może znaczenie ma to, że mam podłączony monitor przez VGA->HDMI ? Chociaż w panelu sterowania mam wyłączone HDMI jako dźwięk. Powiem szczerze, że już nie mam siły do tego, dell coś pewnie skopał bo w innych lapkach tego problemu nie ma.
  • Odpowiedz
@nadsztygar: no to ten.. Zaktualizuj windowsa najperw xD później zrób pełną aktualizację wszystkich sterowników przez jakiś programik della. W biznesówkach jest to dell update albo dell support a u Ciebie to nie wiem.. Może podobnie xD W tych aktualizacjach powinna być aktualizacja biosu.

Sprawdź czy coś się zmieniło. Jeżeli nie to wywal sterowniki audio i tego max audio pro i zanstaluj stąd:

https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/g-series-15-3579-laptop/drivers
  • Odpowiedz