Wpis z mikrobloga

`17
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Men I Trust - Norton Commander (All We Need)

playlista - nothing but dream pop december - edycja 2020

pragnę zakomunikować, że do listy osób, zjawisk i rzeczy, których nie da się nie lubić, obok Roberta Makłowicza, masażu stóp, spadającego poparcia dla PiS, Frogshopu i schłodzonych monsterków trzeba koniecznie dopisać Men I Trust.

czy potaficie wymienić z obecnie grających kapel, równie pocieszną ekipę, z równie uroczą wokalistką, z równie zaraźliwymi piosenkami, które są najlepszym remedium na wypełnienie domowej ciszy, dla której nie chce wam się szukać muzycznego partnera do dyskusji? puście w obieg ten kawałek (ten NATCHNIONY bas ma uzdrawiające właściwości), włączcie inne ich kawałki, albumy, playlisty i nagle poczujecie, że jakoś tak lżej. dół pleców (na dole pleców), zaczyna mniej boleć, ciężki dzień w pracy zaczyna gubić na wadze, obiad sam się doprawi, pies sam się wyprowadzi, i morda w lustrze, też, jakby nieco milsza.
szkoda tylko, że nawet w obliczu takiej muzyki tańczę i ruszam się jak paralityk, więc pozostaje mi jedynie leżeć na kanapie, gapić się w 4k na ten cudowny teledysk, i zmrużyć oczy.

a tak żeby jeszcze im podbić rankingi, to na ostatniej płycie, Kanadyjczycy (oni są tacy idealni) okazali się być brakującym ogniwem spajający neo-soul z dream popem. sama muzyka soul, nie tylko taka jak ten Norton Commander wywodzący się z "indie kręgów", od zawsze lawirowała w formalnym "negliżowaniu duszy", a to już przecież jak przez płot z bardziej eterycznymi i ambientowymi dream popami.
Men I Trust gładko połączyli te dwa światy, dokonując tego jako oślepiająco białasowska ekipa slackerskich millenialsów, którzy przesłuchali w życiu za dużo muzyki (mogę zawalczyć o zostanie ich oficjalną maskotką), którzy kumają jak się pisze dobre piosenki (spokojnie zasługujące na certyfikat szkoły "wykwintnych progresji akordów"), którzy wrodzonym luzem, swobodą komponowania i brakiem jakiejkolwiek nadętej misji wpisanej w ich twórczość, dokładają małą cegiełkę do ratowania naszych małych światów.

a ja lecę do Frogshopu zutylizować zdobyte punkty na koniec roku.
KurtGodel - `17
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Men I ...
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KurtGodel: całkiem fajne, ale jeśli chodzi o kanadyjski dreampop to Alvvays >>>>> Men I Trust, jakoś jak dla mnie trochę za mało życia, nie przekonują mnie do siebie za bardzo
  • Odpowiedz