Wpis z mikrobloga

@zxcvbnm666: Bierz Mi Boxa, lepsze GUI i łatwiejszy dostęp do różnych apek. W boksie Canal+ wszystko jest skonfigurowane pod ich usługę streamingową i jesteś na nich skazany, nawet jak zwiększą ceny, a tak masz więcej legalnych alternatyw w innych apkach.
@zxcvbnm666: Ja wczoraj zamowilem canal+. Przekonał mnie dvb-t i więcej portów niż mi box. Nie jest to to co w aktualnym boxie, tam mam 2 usb ale juz trochę przestarzały sie zrobił i trzeba było zmienić. Jestem ciekaw jak to się bedzie sprawdzać
@konradowski: No chyba nie bardzo Xiaomi lepsze. Mi Box ma 905X a box C+ nowszego S905X2.
https://www.cnx-software.com/2018/10/21/comparison-s905x-s905x2-s905x2-processors/
https://gadgetversus.com/processor/amlogic-s905x-vs-amlogic-s905x2/

Na boxie od C+ można normalnie instalować wszystkie aplikacje. To normalny tv box tylko brandowany dla C+. Dokładnie taki sam sprzęt ma Play i jakaś kablówka. Oprócz tego box C+ jak i Play mają tunery DVB-T2. Kilkuletnie telewizory, z tunerami DVB-T, od połowy 2022 nie będą mogły odbierać naziemnej telewizji. Taki box będzie
@Matheusz93 A ewentualnie jest usb 3.0 aby po usb podłączyć kartę sieciową? Pytam pod kątem grania w chmurze przez Google stadia. Chyba zdecyduje się na canal+ boxa, parametry zachęcają ()
@zxcvbnm666: w cenie ok 310zł to można wyrwać Amazon Fire TV Cube na niemieckim Amazonie i MediaMarkt.de. W tej cenie to jest killer, bo posiada CPU S922X. Nie jest to natomiast sprzęt do polecenia każdemu z uwagi na system. Cube posiada Androida bez usług google, co powoduje, że nie mamy dostępu do sklepu play, chromecasta itp. Apki trzeba instalować przez pliki apk, lub np Aptoide.
Jest też wspomniany Play Now TV
C+ TV BOX jest nowocześniejszy. S905X2, RAM 2GB DDR4 no i 16GB pamięci. To daje 2x lepsze wyniki w antutu i geekbench.


@Matheusz93: No ok, ale co mi dają 2x lepsze wyniki? Każda TV VOD śmiga elegancko i nic nie zamula
@modzelem: Ten box od canal+ też ma certyfikat.
Co do boxa to pierwsze testy za mną.
@zxcvbnm666 odebrałem, zainstalowalem i myślę że będziesz zadowolony, fajnie chodzi ten box.
Jestem pod wrażeniem przeskoku jakości obrazu po przejściu z H96 Pro+.
Do tego @Matheusz93 podlinkował launcher menagera dzięki, któremu można sobie wgrać dowolny launcher. (polecam zainstalować najpierw launchera potem odpalić launcher menager, musiałem przez google asistenta odpalać market zeby dograć launchera... ^^)
Zostało