Wpis z mikrobloga

Drogie mirki i mirabelki,

Może kogoś zainteresuje - zamówiłem we wrześniu konsolę ps5 digital w #empik opłaconą w całości, empik poruchał mnie 18.11 anulując zamówienie. Miesiąc walki na infolinii i chyba się udało po kontakcie mailowym ps5@empik.com. Zamówienie przywrócone wczoraj z rana, opłacone i dostałem już informację o wysyłce.
Ciekawostką jest fakt, iż w cenie digitala ma do mnie dotrzeć standard.
Nie poddawajcie się i ryjcie jeśli wam anulowali zamówienia po wzięciu pieniędzy. Bank też pobiera odsetki za pożyczanie pieniędzy, a inaczej takiego zamrażania funduszy nazwać nie mogę. Jak nie mają sprzętu, to niech kupią na allegro, ich strata za sprzedaż towaru, którego nie ma.

#ps5
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haiq: https://www.videogameschronicle.com/news/scalper-group-says-it-has-no-regrets-over-reselling-3500-ps5-consoles/
3.5k konsol i to tylko jedna grupa, która notabene okazała się być bandą oszustów, jeśli wziąc pod uwagę, że takich grup jest więcej, a dodatkowo jest spora liczba osób, które jak @Mazurskimazur szukają konsol, by odsprzedać je drożej, to myślę można mówić o sztucznym popycie. Zresztą takiego precederu można doszukiwać się w każdym produkcie, którego trudno zdobyć w danym okresie/miejscu.
Oczywiście też nie chcę nikogo przekonywać -
  • Odpowiedz
@mutencath:
No z drugiej strony możesz mieć tutaj rację, tak jak pisałem nie mam realnych danych więc nie będę się kłócił, jak dla mnie po prostu idea wolnego handlu. I tak uważam, że tutaj Sony dało ciała nie poprawnie oszacowując potrzebnych ilości konsol na start, ale zapewne pandemia też swoje zrobiła.
  • Odpowiedz
@haiq: Problemem był raczej bottleneck w postaci TSMC i logistycznych wyzwań. Po raz pierwszy uruchomili transport lotniczy, żeby wyrobić się na premierę. Myślę, że zrobili ile się dało, ale w obecnych warunkach nie dało się spełnić tych wymagań. Nie mamy oficjalnych danych, ale wygląda na to, że konsol w pierwsze 12h sprzedało się tyle, ile ps4 w 12 tygodni. Samych ps5 wyrpodukowano i dostarczono więcej, niż xboxów, których również zabrakło.
  • Odpowiedz