Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ekspertów z tagu #budownictwo i #budujzwykopem

Czy ciepły montaż okien to już absolutny must have, czy dobrze wykonany tradycyjny montaż ma jeszcze rację bytu?

(jako ciepły montaż rozumiem taśmy z obu stron na piankę i "ciepły" parapet.
  • 14
  • Odpowiedz
Czy ciepły montaż okien to już absolutny must have, czy dobrze wykonany tradycyjny montaż ma jeszcze rację bytu?


@korkyx: raczej must have

(jako ciepły montaż rozumiem taśmy z obu stron na piankę i "ciepły" parapet.


@korkyx: zamiast taśm można stosować odpowiednią folie w płynie.
Nad ciepłym parapetem bym się zastanowił czy jest sens, zamiast tego lepiej purenit, klinaryt lub jeszcze inne rozwiązanie bez podstawy pod parapet. Tą i tak goście
  • Odpowiedz
@ksiak: Czy jeśli po montażu okien docieplenie chcę wykonać dopiero za kilka miesięcy/ pół roku, to jak najlepiej zabezpieczyć te taśmy i parapet przed UV który podobno je degraduje? Gdzieś czytałem że tanim sposobem jest pomalować zwykłą białą farbą. Będzie to bezpieczne dla nich?

Co do drugiej części wypowiedzi, to rozumiem żeby nie kupować całego fabrycznego ciepłego parapetu tylko podstawę pod okno żeby była twarda i wytrzymała ciężar okna?
  • Odpowiedz
@Rafalski45: też się nad tym zastanawiałem, że mało kto to faktycznie robi. Chyba że po po prostu większość budów w mojej okolicy to deweloperka, i budują tanio (w końcu nie dla siebie)
  • Odpowiedz
(jako ciepły montaż rozumiem taśmy z obu stron na piankę i "ciepły" parapet.


@korkyx: to nie ciepły montaż, to się nazywa szczelny montaż. Powinien być standardem.

Ciepły montaż to jest w warstwie ocieplenia. Nie jest opłacalny kosztowo w relacji do oszczędności jakie generuje. To tylko sposób na dom pasywny.
  • Odpowiedz
Czy jeśli po montażu okien docieplenie chcę wykonać dopiero za kilka miesięcy/ pół roku, to jak najlepiej zabezpieczyć te taśmy i parapet przed UV który podobno je degraduje?


@korkyx: to prawda, te taśmy dość szybko się degradują tak samo jak sama pianka o czym wielu inwestorów jakby nie myśli/nie wie/zapomina? Zamiast malować farbą, możesz zaciągnąć jakimś klejem do styropianu itp. Najlepiej zadzwoń do producenta i się zapytaj jak sobie z tym
  • Odpowiedz
@korkyx: gadałam z montażystami, powiedziałam wprost, że te tasmy to dla mnie ściema a oni, że mam rację. Zdecydowałam się tylko na ten szary piankowy parapet nie pamietam z czego, ale jest ok.
  • Odpowiedz
gadałam z montażystami, powiedziałam wprost, że te tasmy to dla mnie ściema a oni, że mam rację. Zdecydowałam się tylko na ten szary piankowy parapet nie pamietam z czego, ale jest ok.


@River_Song: to montażyści znają się ale nie na tym co trzeba, ten parapet jest z XPS

@korkyx: dodam jeszcze tylko, że najlepiej montaż wysunąć minimalnie poza lico ściany, wtedy idealnie styka się z izolacją, która powinna "wchodzić" na
  • Odpowiedz
(jako ciepły montaż rozumiem taśmy z obu stron na piankę i "ciepły" parapet.


@korkyx: to się nazywa szczelny montaż mylnie (potocznie) nazywany właśnie ciepłym.

Ciepły montaż to ten z obrazka

Jeszcze powiem na koniec, że możesz pokombinować i np kupić taśmy we własnym zakresie i samemu zamontować, zyskać na robociźnie


@ksiak powodzenia w momencie, jak okno zapiankują. Taśmę wklejasz od tej strony ramy, gdzie jest zapiankowane (od boku).

Oczywiście taśmy/folię w
leesiuu - > (jako ciepły montaż rozumiem taśmy z obu stron na piankę i "ciepły" parap...

źródło: comment_1608024602wsaQnVpXLP0H3G1wHdkixi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
powodzenia w momencie, jak okno zapiankują. Taśmę wklejasz od tej strony ramy, gdzie jest zapiankowane (od boku).


@leesiuu: nie trzeba używać taśm, zamiast tego można zastosować odpowiednie "folie w płynie" które również mają atesty.
  • Odpowiedz