Wpis z mikrobloga

@nitro_zeus po kupnie Endera kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i nic mi nie pomogło. W końcu kupiłem hegron z rossmana i moje problemy się skończyły. Jedynie czasami ciężko jest oderwać wydruk od stołu, wkładam wtedy wydruk że szkłem do zamrażalnika i odchodzi samo.
@LuxEtClamabunt: @mrczaja: Ludzie - wystarczy czysty stół. Kupcie sobie chusteczki do okularów z Lidla.
Ja od początku drukuję na oryginalnej podkładce Endera, żadnego szkła czy wymysłów.
PLA to jest łatwy materiał - smarowanie klejem to jest oszukiwanie samego siebie.
@jack_ chłopie, 2 dni walczyłem bez efektu na szkle od creality. Próbowałem różnych temperatur druku i stołu, obu stron szyby, czyściłem szkło płynem do szyb, chusteczkami, acetonem, octem. Dopiero przy taśmie malarskiej przestały mi się podwijać rogi ale ta znowu ma taką wadę że przy rozgrzewaniu się kurczy i na spodzie wydruku miałem kreski.
@mrczaja: Wszyscy wszędzie gadają szkło i szkło, tylko po co skoro to nie ma chropowatości?
Zwykła podkładka Endera wystarczy.
Stół wypoziomowany na kartkę + BLTouch
Cura 4.0 - pierwsza warstwa bez chłodzenia smarowana po podkładce, reszta normalnie 100%
PLA od DevilDesign 200 / 60 stopni - idzie w ciemno - mogę kliknąć i iść w diabły.
PETG od DevilDesign 230 / 67 stopni
@mrczaja: Plast-Spaw to największe badziewie. Nawet za darmo bym tego nie wziął.
Mogę drukarki nie używać miesiąc - przecieram tylko chusteczką do okularów stolik w obszarze druku i wciskam drukuj.
@nitro_zeus ja ostatnio myje szybę gorąca wodą z płynem a na koniec przemywam octem. Oczywiście pla 200/60 i poziomowanie na paragon, chociaż chyba zainwestuje w jakiś klej bo po pierwsze szkoda prądu na stół a po drugie przy wydrukach dłuższych niż 2h trochę jednak strach