Wpis z mikrobloga

Czołem, chciałbym zacząć przygodę z Raspberry z myślą o retro graniu i zrobieniu w przyszłości swojego stołu arcadowego :) Czy zestaw pod poniższym linkiem będzie odpowiedni by zacząć zabawę? Czy może da się taniej? Może niekoniecznie musi to być 4? Zależy mi, żebym wyszedł na tym atrakcyjnie cenowo.

https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-4b/15065-zestaw-z-raspberry-pi-4b-wifi-2gb-ram-32gb-microsd-oficjalne-akcesoria-5903351242455.html

#raspberrypi
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dante15: kup sobie pi zero. Będziesz mógł emulować Amstrada, C64 i Sinclaira a będziesz miał taniusieńko - w sam raz żeby zacząć zabawę
Zależy mi, żebym wyszedł na tym atrakcyjnie cenowo.


@Dante15: kup jakiegoś mini pc'ta. Np thinkcentre m600 - często idzie wylicytować na alledrogo za ~100 zł. x86 lepiej emuluje konsole niż arm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dante15: na 3b+ chodziło retropi więc może pi4 1gb starczy. Zawsze to trochę taniej. Jak chcesz tanio to kup używane 3b+, obudowe najtansza jaka się da, kabla Ethernet nie potrzebujesz bo jest wifi, "oficjalna" ladowarka to też zawsze te parę złotych więcej niż nieoficjalna o takich samych parametrach. Złóż sobie taki zestaw samemu i porównaj czy się opłaca.
A potrzebujesz kartę pamięci? Bo ja mam sporo wolnych i bym nie musiał
@Waspin: @daczka92: a co, jeśli chciałbym odpalić na emulatorze np. jednego z pierwszych medal of honor? Która wersje 4 musiałbym posiadać, żeby to ładnie śmigało? W internecie jak ogladam to wyglada to przyjemnie