Wpis z mikrobloga

Nivona CafeRomatica 756 - Po rozpoczęciu przygotowywania kawy jest mielenie, kawa zaczyna lecieć, ale po kilku sekundach słychać takie "psss" jakby ciśnienie skądś zeszło i wydajność spada - zamiast ciągłego strumienia kawy zaczynają lecieć krople i po zakończeniu przygotowywania jest około 30% kawy która powinna być. Przy powtórzeniu jest dokładnie to samo - kilka sekund jest ok, potem się psuje. Gdy wybiorę podgrzanie wody wszystko działa bez problemu.
Co może być przyczyną?
#nivona #ekspresdokawy #kawa
Benzen - Nivona CafeRomatica 756 - Po rozpoczęciu przygotowywania kawy jest mielenie,...

źródło: comment_1607884177UiZw8iHpwNVWZjrMkQFxTk.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@kbm_: Wszelka konserwacja zgodnie z komunikatami. Ostatni raz odkamieniany był całkiem niedawno, ale jutro może spróbować jeszcze raz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Benzen: Oki. Na gwarancji czy już po? Mój pierwszy strzał - zaworek drenazowy, jeden z powodów dla których polecam siemensy.
Jeżeli będziesz miał chwilę, mogę Ci powiedzieć co możesz zrobić, by sprawdzić czy to nie zaparzacz, ale nie sądzę.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Ma 11 miesięcy więc pewnie i na gwarancji i na rękojmi. Możesz opisać jak sprawdzić ten zaparzacz, jak nie będzie skomplikowane i nie stracę gwarancji to mogę spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Benzen: Włącz ekspres i niech się przepłucze. Opróżnij tacki ociekowe i pojemnik na fusy. Musisz oszukać czujnik zamknięcia boku, byś mógł patrzyć na zaparzacz podczas robienia kawy (pewnie jest tam palec który naciska na blaszkę stycznika po zamknięciu klapki, musisz go czymś nacisnąć). W normalnym trybie, woda w tacce ociekowej nie powinna pojawiać się aż do końca parzenia kawy, znaczy do zwolnienia ciśnienia zaworem drenażowym.
Zdejmij blachę z tacki ociekowej
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Dzięki! Tak na szybko:
- Odkamienianie nic nie dało
- Klapka od zaparzacza może być otwarta, ekspres nie miał z tym problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Wydaję mi się że pod zaparzaczem nic nie zobaczę bo nie ma tam żadnej przestrzeni (jest mała szparka, ale na tyle wąska, że chyba nic nie będzie widać). Mimo wszystko jutro spróbuję.
- Są 3 poziomy mocy kawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Benzen: A więc za duże ciśnienie nie daje wodzie przejść i strzela bokiem. Możesz wsadzić kawałek papierowego ręcznika w tą szczelinę i zobaczysz co z niego zostanie.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Chciałem dzisiaj zobaczyć czy leci z zaparzacza podczas parzenia, ale okazuje się że nawet ręcznika papierowego nie dałem rady pod niego włożyć.
Więc odpaliłem parzenie na największą moc i patrzyłem tylko na zbiornik na skropliny, ale okazało się że wszystko zaparzyło się bez problemu. Spróbowałem potem jeszcze raz i znowu się udało.
Teraz nie wiem co o tym myśleć. Reklamować w momencie gdy działa raczej nie ma sensu (
  • Odpowiedz
@Benzen: Jeszcze jedna ewentualność do sprawdzenia w takim przypadku - czy kawa nie jest zbyt drobna po zmieleniu. Możesz to sprawdzić regulując młynek (na większe ziarno). Pozdrawiam!
  • Odpowiedz