Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym jakoś zabezpieczyć swoje finanse i uciec w pewnej części od PLN. Mam na myśli dywersyfikacje swojej gotówki. Mam do wymiany 15000zł. Chciałbym wymienić to około po połowie na USD i CHF. Jaką metodę polecacie? Mam konto w mBanku ale oferowane kursy są tam słabe. Więc może kontor stacjonarny lub internetowy? Albo jeszcze jakiś inny sposób?
#waluty
  • 15
@Horaccy: ceny w kantorze mBanku są masakrtycznie kiepskie. Przkonałem się o tym pierwszy raz jak kupowałem bilet na samolot i były problemy z moją rezerwacją i zwrócono mi pieniądze. Konto mam złotówkowe a kupowałem w dolarach, więc wiedziałem że przewalutowanie mnie trochę zaboli. Ale nigdy nie patrzyłem jakie tam mają spready. I wyszło że na takiej niezrealizowanej rezerwacji straciłem prawie 200 zł przez same przewalutowania :) do tego biuro podróży oddało
@kotbehemoth: Bzdury. Ceny w kantorze mBanku są średnie, ale nie masakrycznie kiepskie. Skoro Ty masz konto złotówkowe i kupowałeś w dolarach to po prostu jesteś nierozsądny. Ciezko było w 10 sekund założyć darmowe konto walutowe? Poza tym mylisz dwie sprawy - kurs walut w ich kantorze i kurs waluty który miałeś w zwrocie. A skoro do zwrotu dolarów podajesz konto złotówkowe no to...
@pijekubusplay: no człowiek całe życie się uczy. Dzięki tej lekcji poznałem co to spread i że taka tabelka np z kantoru mBanku na niewiele mi się zdaje :P Co do zwrotu - właściwie to problem z lotem wyszedł dosłownie w pół godziny od rezerwacji. Środki były póki co zablokowane na moim koncie, rezerwacja nie była potwierdzona. Nikt mnie nie pytał o konto do zwrotu. Hindusa z infolinii zrozumiałem tak, że po
kotbehemoth - @pijekubusplay: no człowiek całe życie się uczy. Dzięki tej lekcji pozn...

źródło: comment_1607941574ouaRE71Rzpn0cloTid6BWI.jpg

Pobierz
@kotbehemoth: No tak, ale co to spread to chyba w liceum nauczają, chyba że akurat nie było cię na tej lekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to zmienia postać rzeczy bo biuro poleciało w kulki.
A tabelka z mkantoru się przydaje mega ale jak chcesz kupić czy sprzedać euro/dolary itp, a nie że po takim kursie ci wróci kasa na konto złotówkowe xD
@pijekubusplay: jak ja byłem w liceum to się dolary kupowało od cinkciarzy pod pewexem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no trochę żartuję, ale serio nikt w szkole mnie nie uczył, ani tym bardziej w rodzinie. Jak teraz rozmawiam ze znajomymi to wychodzi, że dużo osób do teraz nie wie jak to działa. Co do tabelki to ta właśnie nie przydaje się do niczego bo pokazuje tylko kurs
@kotbehemoth: Ja chyba miałem na wos o tym, zresztą myślałem że takie podstawy to każdy zna i wie na czym zarabiają banki. No ale ok.
No ale ty chyba nadal nie rozumiesz o co biega. I tak ta tabelka nic nie wnosi więc po co ją wklejasz jak to tylko stan z 14 kwietnia i jpg ze strony mbanku xD
Tabela pokazująca spread i ta która cie interesuje to ta -
@pijekubusplay no właśnie nic nie wnosi a jest na głównej stronie kantoru
Już nie rób że mnie takiego debila, że jakichś tam podstaw nie znam, które ty akurat znasz. No chyba że musisz się jakoś dowartościować. Być może w innych tematach to ja więcej z liceum pamiętam.