Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Miraski, dajcie jakieś protipy albo inspiracje. W mieszkaniu mam kąt między sufitem a ścianą robiony metodą na butelkę. Nie powiem że mi się to super podoba ale skuwanie tego i doprowadzanie do porządku to syzyfowa praca więc być może tak to zostanie. Zastanawiam się czy jest sens jakoś to ukryć za pomocą sztukaterii, (bo zaokrąglenie wygladaże jakby ktoś butelkę użytą do zrobiona uprzednio opróżnił) ale tak żeby ta sztukateria nie robiła wrażenia Wersalu na podwarszawskiej wsi i żeby optycznie nie obniżała sufitu. Dodatkowo zastanawiam się nad ukryciem w niej ledów.

Macie jakieś doświadczenia? Nie wiem jak temat ugryźć.

#remontujzwykopem #remont #urzadzajzwykopem #wnetrza #
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2xpapanalepiku: myślałam o tym, ale nie

* Pomieszczenia i tak są niskie, nie chcę ich bardziej obniżać.
* Preferowane prace ktore będę w stanie wykonać sama, ewentualnie z pomocą innego nie-fachowca.

Jakaś tam listwę czy kaseton to sama sobie zamontuje, tylko jak to ugryźć aranżacyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mala_rybka: dokładnie, sufit podwieszany, zrobić taką ramkę dookoła na ~50cm szerokości, możesz upchać tam oczka, bądź tuby, a od czoła można taśmę led puścić, wygląd i funkcjonalność.

EDIT. no to jednak zostają Ci listwy jak w wersalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru: taka drobna sztukateria? Pytanie czy nie obniży to optycznie pomieszczeń? Mam wrażenie, że jednak wszystkie równolegle do sufitów / podłóg odcięcia na ścianach mogą to zrobić. No i światło ledowe kierować na sufit czy na ścianę, jeśli celem jest "podwyższenia" pomieszczeń?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baxiu90: w sumie to bym sobie to nawet była w stanie skuć, ale chcę w końcu zacząć tam mieszkać, więc szukam półśrodków ( ͡º ͜ʖ͡º).

@Rafalski45: niektóre można dokleić do ściany lub do sufitu, zauważ że tu chodzi o takie z ukrytymi za nimi ledami, więc jakaś przestrzeń między jedną z powierzchni a tym czymś trzeba zostawić.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: problem z ledami jest taki, czy to będzie świecić na sufit, czy na ścianę musi być na prawdę RÓWNO, polecam wziąć latarkę z telefonu i poświecić równolegle po ścianie zobaczysz o co kaman ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja jakbym nie chciał się bawic w podwieszany sufit, to wziąłbym skuł dookoła tą nierówność, podszpachlować sufit i sciąnę i dopiero nakleić mniejsze listwy żeby to optycznie nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: gzyms to akurat prosta sprawa, ale chciałabym żeby to jakoś wyglądało - optyczne podwyższenie (albo chociaż nie zmniejszenie pomieszczenia) i tym podobne. Dlatego pytam, nie mam doświadczenia w aranżacji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz