Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Podzieli się ktoś doświadczeniami z kurtkami RC 500 i ST 500 z decathlona? Potrzebuję kurtki na zimę na single tracki. Przede wszystkim zależy mi na oddychalnoci bo zawsze największym problemem z zimowym ubiorem na rower jest dla mnie zalewanie się od środka potem. ST wydaje się naturalnym wyborem na górala ale RC jest softshellowa co podobno ma zapewniać super odprowadzanie wilgoci, do tego ma też dodatkowe rozpinane wywietrzniki. Tylko jak jest z czyszczeniem takiego materiału z błota?
#rower #decathlon
  • 7
@czesu:
Jak priorytetem jest oddychalnosc to zapomnij o Softshellach z membraną.
Są turystyczne Softshelle bez membrany - one nie są w 100% wiatroszczelne ale za to oddychają znakomicie.
Na rower nigdy nic takiego nie spotkałem. Te rowerowe są takie z miło wszystko się w nich dość mocno pocisz. Albo pocisz i marzniesz na raz ;)
@Rouksa: @bibsz: wybrałem w końcu RC500 bo plastikowa powłoka ST500 uruchamiała we mnie flashbacki z jazdy w zwykłej kurtce przeciwdeszczowej i po weekendzie jestem bardzo zadowolony, softshell + wywietrzniki robią robotę i mimo intensywnych 2-godzinnych treningów ani razu nie byłem zlany potem.
@czesu: hmm ciekawe. St 500 wydaje się właśnie bardziej oddychająca bo ma panele z ze zwykłego materiału nie tylko na bokach ale i na rękawach. Rc ma mebrane na całości rękawów.

Na rękach się nie spociles? Ja ma w tej chwili endure windchill i z powodu pocenia się pod rękawami odechciewa mi się w niej jeździć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bibsz: spociłem się właściwie tylko tam gdzie biegł pas od nerki (evoc hip pack pro więc kawał nylonu) bo nie dość że ona blokuje parowanie to też tam nakładały mi się wszystkie warstwy ubioru. W rękawach nic nie czułem, podejrzewam że częściowo za sprawą materiału ale też większość czasu miałem rozpięte wywietrzniki które znajdują się po bokach. Nie wiem jak kurtka będzie sobie radzić z naprawdę dużym błotem albo deszczem ale
@czesu: Mam najwyższy model szosowe z 2018 roku. Dzisiaj na singlach przy -5 było okej, ale na zjeździe musiałem się zatrzymać i założyć dodatkowo kurteczkę przeciwdeszczowa tez z deca.