Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś nie zauważył - BAG publicznie potwierdziło, że zupełnie nie ogarnia i kwarantanna dla Polski została wprowadzona w sposób bardzo wątpliwy prawnie.
W odpowiedzi na pytania ludzi na Instagramie powołują się na listę ECDC z 2 grudnia - według której rzekomo Polska miała wskaźnik 677, a Szwajcaria 603.
Problem tylko w tym, że to wszystko nie trzyma się kupy - Polska na liście EDCD owszem miała 677, ale 1 grudnia, nie 2. Za to Szwajcaria wg tej listy nigdy nie miała wskaźnika 603, a 1 i 2 grudnia miała odpowiednio 664 i 655 - a to nie daje podstaw do wpisania Polski na listę kwarantanny.
Zupełnie nie wiem skąd oni wzięli to 603 dla Szwajcarii - nawet jeśli to jakieś wewnętrzne dane, to dlaczego zaraportowali do ECDC inne?
Po ostatnich chaotycznych działaniach tego urzędu straciłem do nich jakikolwiek szacunek...

Odpowiedź BAG: https://www.instagram.com/p/CIX5bJ9h6jg/c/17871920570105587/r/17912214268530096/
Lista ECDC z 2 grudnia: https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/COVID-19-geographic-disbtribution-worldwide-2020-12-02.xlsx

#szwajcaria #koronawirus
ms93 - Gdyby ktoś nie zauważył - BAG publicznie potwierdziło, że zupełnie nie ogarnia...

źródło: comment_1607767121wVweSSGSCmbbUOCktR1ylJ.jpg

Pobierz
  • 7
@ms93: jak widać burdel mają wszędzie, nawet w tak poukładanym niby kraju jak CH. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że będzie nowa aktualizacja i się to wyklaruje - bo większość ludzi i tak będzie po świętach wracać, więc jeszcze trochę czasu jest.

Tu i tak chyba ta kwarantanna nie jest najgorsza. Wysyłasz info online i siedzisz 10 dni w domu. Nie słyszałem żeby jakość szczególnie kontrolowali - ale to pewnie zależy od
@manedhel: w sumie to racja. Pisząc to myślałem w kategoriach ludzi, którzy mogą pracować zdalnie. Co prawda nie uśmiecha mi się siedzieć 10 dni w domu, ale w tą stronę jeszcze to jakoś zniosę. Oby tylko nie wymyślili czegoś w PL.
@messageinabottle: Ja mam wciąż nadzieję że to zdejmą do mojego powrotu, ale jak będzie trzeba to posiedzę w domu, Żaden to dla mnie problem. Latem pewnie byłoby trudniej, a teraz i tak treningi głownie w domu. Ja czytałem że to kosztuje 10k, więc 2k w kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)