Wpis z mikrobloga

#kreatywnosc #marketing #marketinginternetowy

Podpowiedzcie co można zrobić, aby w fajny sposób trochę szerzej (na poziomie województwa) rozreklamować salon sukien śubnych.
Salon otwarty został w kwietniu rok temu i pierwszy rok bardzo fajny, a w rocznicę dostaliśmy lock downem.
Teraz jest jako-tako, ale koszty bez zmian, a przychody dużo mniejsze.

Do tej pory zrobione to co można, czyli:
- salon prezentuje się bardzo przyjemnie
- obsługa wg mnie jest na najwyższym poziomie
- duży wybór w różnych poziomach cenowych
- strona internetowa (+pozycjonowanie) + FB + insta

Sporo o tym myślę i bardzo chciałbym, aby ta działalność się rozwijała i tak pomyślałem o Was :) Jestem pewien, że coś fajnego podpowiecie.
  • 13
@Emil_L: ja bym poszedl w marki funkcjonalne
bardziej wyeksponował driver czyli markę dla której klienci sa u Was - czy przychodza Do Salonu Sukien Slubnych Tagliatelle czy moze do Pani Wladzi, ktora zawsze doradzi.
Jesli to 2 to walimy Porady Pani Wladzi.

Na endorsera zrobcie wlasne nagrody za Suknie Roku

Wymyslcie tez czym mozecie sie wyroznic - np. Filozofia Oblsugi Klienta "Flos" czy Metoda Szycia Dokladnego "Foursome"

No i wezcie zrobcie
@skolland: Pokazałeś bardzo dobry trop. Szczególnie otworzyłeś mi oczy na współpracę z domem kultury - faktycznie można tutaj coś takiego spróbować ogarnąć jak się skończy (oby) ten czas jaki mamy.
@Emil_L: czekanie?

Juz przegrales.

Telefon w lape, 4k, transmisje na FB np. prezentacja 1 sukni na tydzien na modelce - jakie szwy, jaki material, jak zrobione, czy zlote nici etc. etc.

Zrob z tego wydarzenie na FB
@Emil_L: TikTok, na YT tez fajnie by poradniki wypadly

nie znam branzy i konkurencji, wiec bardziej strzelam bez badan i analiz, ale mozecie np. zrobic klientom proste analizy conjoint tego co bylo dla nich najwieksza trudnoscia przy zakupie sukni i 2 pytanie na ile 1-10 by polecili Was znajomym
przyznam szczerze, że do TikTok'a mamy chyba pejoratywne wyobrażenie, ale kto wie czy ten kanał nie byłby dobry właśnie na dotarcie do młodego pokolenia.
Spora dla nas bariera jeszcze tkwi w psychice, ponieważ unikamy kamer/relacji/wywiadów itp. Wiem, że to źle, ale moja żona ma tak samo jak ja, czyli na samą myśl przed relacją "na żywo" czuje niepokój itd.
@Emil_L: no to z takim nastawieniem daleko w obecnych czasach nie zajdziecie

zostaja 2 rozwiazania - przelamac sie lub wziac jakas komunikatywna i majaca parcie na szklo kobiete pod 40 dla wiarygodnosci, ktora bedzie Wam to ogarniac.

Na TT macie grupe tak do 20 roku zycia, oni zaraz beda sie pobierac...