Wpis z mikrobloga

Jakoś ostałem się z Windowsem 8 i chcę zrobić update do 10, bo jeden z programów w nowych wersjach działa tylko z 10.
Czy taką aktualizację da się przeprowadzić bezboleśnie, czy trzeba wszystko wywalić i instalować na czysty komputer po formacie?
#windows
  • 6
@kuraku: Dla własnego komfortu i ograniczenia stresu wynikającego z podnoszenia wersji polecam wykonać czysta instalacje. Skopiować profile przegladarek/programów i ich konfigi te które na to pozwalają na nowy system ino.
@Pawlosek: @kuba130000: kurde, gorzej, bo w ten sposób pewnie musiałbym od nowa akcje w photoshopie pododawać, zrobić całe biblioteki LR itd.
A przede wszystkim pozgrywać gdzieś tymczasowo dane XD
A da się kupić licencję na Windowsa tak, że będę mógł podpiąć do innego kompa? (dysk pewnie zostanie, ale wszystko inne do wymiany)
@kuba130000: @Pawlosek: trochę Adobe, trochę moja niewiedza zmusiły mnie do próbu darmowej aktualizacji. Działa. Co więcej w zasadzie wszystko z 8 się przeniosło. W sensie sprawdziłem jakieś kluczowe dane i 3 programy. Yay.
@kuraku: Gratuluję. Ale nie polecaj innym tej ścieżki bo jest po prostu gorsza w większość wypadków ; p W plikach lokalnych (c/users/xyz/appdata/ roaming I virtual store) są pliki konfiguracyjnej i profile dla zdecydowanej większości programów. Profile Adobe na pewno się da przenosić bo w swojej 1 pracy w 2017 jak komputery w DTP wymieniałem to tam była ta sama prośbą z uwagi na osobiste ustawienia skrótów w Illustratorze itp.