Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, mam do was pytanie dotyczące #prawo. We wrześniu 2019 roku kupiłem fotel "gamingowy" w jednym ze sklepów w pobliżu. Po roku użytkowania podczas siedzenia coś strzeliło i poleciałem do tyłu. Okazało się, że połamała się rama w oparciu krzesła, oparcie straciło całą stabilność i gięło się w połowie. Fotel identyczny jak ten pod tym linkiem. Oddałem fotel do sklepu na reklamację i otrzymałem odpowiedź, która znajduje się w załączniku. Czy jest możliwość odwołania się, i czy właściwie jest to w ogóle poprawna odpowiedź(brak jakiegokolwiek podpisu, czy jakichkolwiek innych informacji). Zasłoniłem tylko moje dane osobowe. Dziękuje z góry za jakiekolwiek porady. :)
Neproify - Cześć mirki, mam do was pytanie dotyczące #prawo. We wrześniu 2019 roku ku...

źródło: comment_1607348474IbbeNZBfTJeC7xElKxloox.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neproify: weź rzeczoznawcę na twój koszt, odwołaj się i później tylko do sądu jak to nic nie da

Spełniałeś normy wagowo/wzrostowe na fotel? DxRacer to brandowane chińczyki (jak 95% foteli gamingowych na rynku) więc nie porządnego
  • Odpowiedz
@Neproify: Możesz uderzyć do rzeczoznawcy, który stwierdzi czy rama uległa uszkodzeniu na skutek wady materiałowej. Jeśli tak, to załączasz ekspertyzę i żądasz wymiany fotela na nowy wraz z zwrotem kosztów za rzeczoznawce.
  • Odpowiedz
@Neproify: I tak na przyszłość - szkoda Twoich pieniędzy na fotel "gamingowy". Ani to trwałe, ani wygodne, ani energomiczne. Jeśli nie masz kasy na dobry fotel, to najroządniejszą opcją będzie Markus z Ikeii, ktory jest w 99% lepszy od każdego fotela "gamingowego".
  • Odpowiedz
@rdy: Nie mam nigdzie instrukcji z tego krzesła, ale z tego co pamiętam to maksymalna waga to 120 kg, podczas użytkowania krzesła przez chwilę ważyłem 105, zazwyczaj bliżej 95.
  • Odpowiedz
@bian: Czyli chyba pozostanie jedynie rzeczoznawca. Co do ceny, to raczej nie był wybór żeby było jak najtaniej, bo w tym sklepie dałem za tego chińczyka 900zł, więc oczekiwałbym więcej niż rok użytkowania, albo chociaż przyjaznego podejścia do reklamacji.
  • Odpowiedz
Markus z Ikeii, ktory jest w 99% lepszy od każdego fotela "gamingowego".


@bian: XD każdy temat o fotelu obowiązkowe musi mieć reklamę tego dziadostwa
  • Odpowiedz
@bian: za 500zł kupisz masę lepszych foteli niegamingowych i nie siateczkowych z funkcjami których ten markus nie ma, np regulowanymi podłokietnikami. Ale nie w sieciówkach

Co do gamingowych foteli to sensowne ceny za tego typu sprzęty zaczynają się od 1k+, a czy są wygodne to już kwestia akurat osobista. Ja np mam kubełki w samochodzie więc nie miałbym problemu z kubełkowym fotelem do kompa
  • Odpowiedz