Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy, bo już nie wiem co robić...
Mam Endera 3 pro, wczoraj zamontowałem do niego SKR mini E3 V2.0, wyświetlacz TFT 3,5 i 3D Touch od Trójkątnych, wgrałem firmware z githuba BTT (wersja bez krańcówki na osi z), 3D Touch podłączony prawidłowo (w miejscu endstopu).
Gdy robię auto home to wszystko wydaje się być ok, tzn osie X i Y home'ują się normalnie, potem karetka jedzie na środek stołu i tam home'uje oś Z; 3D Touch opuszcza sonę, oś jedzie w dół, 3D Touch wykrywa stół, podnosi się oś, potem jeszcze raz to samo, następnie oś podnosi się o ok 10mm i do tego momentu wszystko wygląda ok. Problem polega na tym, że na wyświetlaczu wysokość osi z pokazuje 0.0, oś nie reaguje na ręczne przesuwanie, ani z poziomu wyświetlacza, ani z poziomu repetier-hosta. Upalona płyta? Co robić, jak żyć?
#druk3d #ender3
  • 7
@Felonious_Gru: Chyba raczej na pewno tak :D podłączyłem krańcówkę i wgrałem firmware z klasycznym endstopem i 3D touch - problem ten sam, natomiast na "czystym" firmware z githuba wszystko działa jak należy, no nic, trzeba będzie samemu skompilować Marlina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może chodzi o to, że firmware od BTT jest pod BL touch, a ja mam 3D toucha, one się czymś różnią?