Wpis z mikrobloga

Miry potrzebna pomoc w wyborze drukarki 3d do 5k, ale im taniej tym lepiej.
Głównie drukowane będą elementy 15cmx15cmx15cm, ale jak można większe to będę miał łatwiej. Obudowy, stojaki i części ruchome. Najlepiej jakby była bezobsługowa - typu, że jest czujnik końcu filamentu, poziomuje się jakoś sensownie, nie trzeba odklejać problematycznie i żeby za chwilę nie trzeba było jej robić serwisu. Wiem, że do 1k jest Ender 3 V2, ale w tym wyższym budżecie się nie znam. Jak warto jeszcze dołożyć do tych 5k to piszcie. Plusem będzie jak będzie można drukować z bardziej egzotycznych filamentów typu drewno fiberwood może paht.

#drukarki3d #drukarka3d #druk3d
  • 6
@rivato nie wiem czy druk 3d można jakikolwiek uznać za bezobsługowy. Obecne drukarki zwłaszcza do domowego użytku nie są bezobsługowe, niezależnie ile zapłacisz. Może byćniej lub bardziej. U mnie ender rzadko wymaga jakiejś większej obsługi. Wkładam kartę drukuję, gotowe. Raz na jakiś czas poziomowanie stołu. Ale zdarzają się problemy, coś przytka filament, inny materiał więc wymaga testów do dobrania optymalnych parametrów, itd. jak zapłacisz 5k to cię to nie ominie.
@rivato być może większą niezawodność, lepsze podzespoły, support. Być może większą powtarzalność, czy większą wybaczalnosc błędów? Moim zdaniem ktoś kto zjadł żeby na druku na drukarkach typu ender, anet, itp jest w stanie uzyskiwać lepsze wyniki na takich drukarkach, niż osoba zielona na drukarkach z wyższych półek.
@rivato: Prusa jest bardzo bezobsługowa i polecam. Jeżeli masz poprawne ustawienia (przetestowane po zmianach) to będzie drukować tak jak zawsze. Wspomniany Fiberwood próbowałem, po dostosowaniu paru parametrów zgodnie z tym co podaje Fiberlogy poszło bez problemów.

Ogólnie z tego co zrozumiałem to Twoim celem jest drukowanie, a nie zabawa drukarką 3D. O ile popieram przedmówcę:

Moim zdaniem ktoś kto zjadł żeby na druku na drukarkach typu ender, anet, itp jest w