Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@DerMirker: ja lubię bloki na Wawelskiej na złotego wieku - może nie jako budynki jako takie, bo to w końcu wielka płyta i to pastelowa, ale imponuje mi położenie tego osiedla i to jak je widać praktycznie z każdej wioski na północ. Kojarzy mi się z takim "starym dobrym" planowaniem, prześwity między blokami, ilość zieleni, to jak tam jest zacisznie. No i jaki widok muszą mieć z balkonów (
p.....k - @DerMirker: ja lubię bloki na Wawelskiej na złotego wieku - może nie jako b...

źródło: comment_1606988298jsTsTolaxDiSVeSJxGdkZs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@informatyk: Ogólnie lubię architekturę postmodernistyczną i był to jeden z czynników (poza wielkością mieszkania i jego ceną), dla którego przeniosłem się ze Starego Podgórza do Starej Huty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DerMirker: Kolorowe 11a i Bohaterów Września 39 - nietypowy rzut budynku, mało pięter, bardzo duża przestrzeń dla wewnętrznej części "L" - o dziwo jeden pion z zaledwie 5 piętrami, przez co mieszkańcy tego pionu mają dostęp do windy.

Bloki są z przełomu lat 80/90 i były bardzo długo budowane, bo natrafiły na kryzys gospodarczy, który de facto obalił komunę. Nie wiem dlaczego, ale darzę je sentymentem, bo są niejako bliźniakami, jedynymi
  • Odpowiedz
@promateosz: rzeczywiście, projekt tych bloków jest identyczny. To bardzo ciekawe!

Zawsze mi się podobał ten blok na Kolorowym, wygląda nowocześnie na tle tych klocków wokół, a jednak jest nieco inny. Na pewno wygodnie się w nim mieszka, patrząc na wielkość samych balkonów. Otoczenie też jest świetne.
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier Stalowe jest bardzo przyjemne, blok 11 zawsze mnie dziwi, tak jakby tam nie pasował zupełnie, stoi sobie sam jeden. Niestety to osiedle ogromnie traci na uroku przez zapchanie samochodami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@DerMirker Podoba mi się też Osiedle Sportowe, te mniejsze bloczki są urocze. Oprócz tego całkiem lubię Osiedle Szklane domy, parę wysokich bloków i on, król osiedla - blok szwedzki. Chociaż jakoś zawsze bardziej intrygowały
  • Odpowiedz
@DerMirker: interesujący (choć "z innej bajki") jest też długi blok na Petofiego. Architektonicznie nic pięknego, ale świetne położenie i okolica i charakterystyczna sylwetka, widoczna (z racji lokalizacji na wzgórzu) z wielu kilometrów. Podobają mi się też charakterystyczne "harmonijki" na Stoku. Raczej nie znajdę zdjęć.
  • Odpowiedz