Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki, proszę o poradę.

Chciałbym kupić RTX 3070. Czytam tag, przeglądam internet i widzę że problemy z dostępnością są wręcz legendarne. Nie spieszy mi się jednak jakoś specjalnie zakupem, nie mam ciśnienia. Jaką taktykę obrać? Poczekać do stycznia, lutego, licząc że się odkorkuje po pierwszej fali i okresie świątecznym? Czy wręcz przeciwnie - polować już teraz i wpisywać się na listy oczekujących bo "łatwo dostać to już było"?

Widzę że cena ostatnio wzrosła do ok. 3000zł (vide: https://www.wykop.pl/wpis/53947643/widzieliscie-w-ogole-ze-wyszedl-rtx-3060-ti-xd-od-/ ) - czy to też efekt obecnego pandemonium i jak się trochę uspokoi to cena spadnie, czy raczej nie ma co liczyć w najbliższych 2-4 miesiącach?

#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #rtx #nvidia
  • 6
@browning1: Jak nie masz ciśnienia to czekaj. Ja już planowałem upgrade kompa od sierpnia, bo mam kompa z średniej półki sprzed 3 lat. Teraz co się dzieje przed świętami to patologia. Nie mogłem z Ramem i płytą główną zamówić obudowy w 2 sklepach, bo brakowało. Ostatecznie samą obudowe z innego sklepu zamówiłem a ram i płyte główną z innego. Ceny dostępnych kart z serii 2000 czy radeonów 5000 są mocno przesadzone.
@browning1: tydzień temu normalnie na pepperze weszło info, że OleOle posiada ventusy 2x, 3x i x-trio, wszedłem na stronę, kliknąłem ventusa 2x, pomyślałem - hmmm, a ile ten 3x droższy? Okej szukam 3x, patrzę, 70zł dopłaty, no okej, no to wezmę, kliknąłem kup, założyłem konto, podałem dane do faktury, opłaciłem, i normalnie następnego dnia przyszła. Wisiały na stronie jakieś 15-20 minut, także da się kupić :P. Ceny były normalne, okolice 2700