Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja. Załóżmy że znalazłem stary portfel z krypto. Jak to wygląda od strony urzędu skarbowego jeśli teraz te coiny byłyby warte kilkadziesiąt-kilkaset koła? Podatek to wiadomo. Ale czy muszę udowadniać że faktycznie je nabyłem? Co jeśli nie mogę bo np kupiłem na mtgox które już nie istnieje #kryptowaluty #bitcoin
  • 26
@wysiol: wplac na gielde zlotowki, na swoj adres na gieldzie przelej sobie btc, sprzedaj btc, wyplac zlotowki, zaplac 19% podatku jakby nigdy nic i bzikaj. bedzie wygladalo po prostu, ze sie wzbogaciles na gieldzie.
@WujoLajcik: w takim wypadku w razie kontroli musiałby udowodnić że wykopał, a nie że ma z handlu narkotykami albo sutenerstwa. Łatwiej chyba pokazać przelew na giełdę i maile które to potwierdzają.
  • 0
@a38v: A to nie jest tak żeby mnie o to oskarżyć to państwo jednocześnie musiałoby mieć dowody na to że handlowałem narkotykami?
  • 0
@WujoLajcik: To już chyba lepiej znaleźć typa z hajsem i poprosić go o umowę darowizny i zapłacić od niej podatek niż się #!$%@?ć z udowadnianiem że nie jest się kozą