Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie o wiedzę pewnie podstawową w tym temacie ale wolę to zrobić raz a dobrze. Hydraulik przeniósł nam piec w nowe miejsce. Powstała widoczna dziura, i moje pytanie jest następujące. Jakimi wartswami, czym i jak to w ogóle wypełnić, żeby się trzymało. Czy samym tynkiem, a na końcu gładzią? Czy na pianke jak wyżej wystarczy dać grunt i tynk się będzie trzymał? Na wysokości gdzie nie ma szpachli będą płytki i chcę je kleić aż do linii ze schodami. Dziura niżej jest głęboka na ok 10 cm. Dzięki za pomoc :)
#dom #remont
Pobierz
źródło: comment_16069089064UPC4JcwUfVKn2sMhITG6X.jpg
  • 3
@Ecros17 gips + kawałki gruzu możesz dać żeby zgubić największe dziury. Tylko jedno ale - jeżeli to jest piec gazowy to rura od gazu nie może iść w ścianie
Hej, dzieki za odpowiedz :) Czyli jak wypelnie gipsem to tynk tylko cienko jako druga warstwa i gladz szpachlowa na koniec? Czy w ogole bez tynku wewnetrznego? Jakis specjalny gips? Co do rury od gazu, to hydraulicy byli od dewelopera i oni robili cala instalacje w kazdym szeregu. Wczesniej po prostu na pierwszym kolanku szla w gore do pieca, a z ktorego miejsca wchodzi do mieszkania to nie mam pojecia.
@Ecros17 najlepiej daj warstwy jak masz teraz na reszcie ściany, ale sama gladz też powinna dać rade. ubytek gipsem szpachlowym albo budowlanym (nie pamietam który - musisz poczytać). Co do gazu to weź się zorientuj bo wydaje mi się że od licznika tam gdzie rury idą przez pomieszczenia nie powinny być zakryte. Chodzi o to że w razie nieszczelności będziesz w stanie wyczuc gaz. Ja miałem kontrolę instalacji gazowej i część instalacji