Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe #wifi #router
Mirki problem
Kupiłem mirouter 4a, miał służyć jako repeater, ale jak się okazało urządzenie nie widzi 5g pierwszego routera
Czy jeżeli 4a obsługuje kanały do 48, a ten rupieć z vectry tj. Technicolor modelu nie pamiętam ma na sztywno ustawiony kanał 56 to się nie dogadają ? Dodam, że ni w ząb dostać się do menu Technicolora więc raczej wracam na tarczy z tej potyczki...
  • 14
@zawa44: repeater to zło i rozwala całą sieć wifi, lepiej by było połączyć kablem do złomu od vectry i postawić tam gdzie nie ma wifi.
Dziwne to ograniczenie do 48 kanału, ewentualnie takie jest jak się ustawia kanał o szerokości 40MHz i niższy jest jako "sterujący"
@wypokowy_expert repeater byłby z innymi ssid (Vectra stoi u współlokatora w pokoju, ja miałbym swoje sieci dla siebie, więc nie byłoby problemu z mieszaniem się sygnałów ). Co do ograniczenia do 48 kanału wnioskuję to na podstawie tego co na picrel , aczkolwiek mogę się mylić bo znalazłem filmik na gdzie przy zmianie na region Singapur dostępne są kanały jak 149 czyli 5745mhz
Pobierz
źródło: comment_1606336004eOFbfyMObCz7LGHiKocuvW.jpg
@zawa44: jeśli by to działało tak, że na 5GHz łączył by się z tamtym, a na 2,4 emitował własne to by jeszcze jakoś to działało. A te ograniczenia to pewnie jakieś regionalne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czasem nie da rady na to jakiego openwrt wrzucić. Tam kagańca nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wypokowy_expert ok , widzę inne rozwiązanie , Vectra ma jakiś panel użytkownika na stronie gdzie można zmienić kanały transmisji , mam nadzieję że się uda. Dzięki za rozjaśnienie kilku kwestii , pozdrawiam
Udało się połączyć po zmianie kanału na sztywno na 48 w Vectrze,czyli z zakresu określonego kagańcem regionalnym miroutera
@zawa44 Jak ten router w trybie repeater działa cały czas? Bo mam problem, znajduje sieć 2.4 jednak router przekazuje dalej 4mbit zamiast powiedzmy 40mbit (mam światłowód 300/300) lecz chce na piętro chociaż udostępnić trochę internetu bez udziału kabla. Miales też taki problem?
@tomala92 proponował bym Ci połączyć się z mirouterem przez przewód LAN i sprawdzić jakie transfery osiągniesz . W takim przypadku bedziesz wiedział ile router jest w stanie pobrać danych, sprawdzisz jakość połączenia modem światłowodowy>mirouter . U mnie zadziałało po zmianie kanału , internet również 300mb (nie wiem ile wysyłania ale to nieistotne) , po kablu podpiętym do lana miroutera mam do 240mbit/s , wifi 5ghz z miroutera 80-90mbit , 2,4ghz do 40mbit.
@zawa44
Podpinalem kabel LAN i podobne transfery jak wtedy gdy router łapał wifi i dzielił łącze.
Nie wiem co może być , jakaś blokada?
Oczekiwałem, że router złapie wifi i te 30mbit chociaż będzie na piętrze :)
@zawa44
Robiłem 20cm od głównego routera z Inei i było to samo.
Wezmę ten router jutro od rodziców do siebie i się pobawię, może w interfejsie przez www będzie więcej opcji. Inaczej go zwracam i chyba pociągnę kabel pod stary router ,chociaż chciałbym tego uniknąć.