Wpis z mikrobloga

@OsobaPubliczna: To ja Ci wyjaśnię.
Oferta którą wrzuciłeś:
po pierwsze zawiera banknoty o dużych nominałach których autor nie ma i cenę robią te 2-3 ostatnie.
po drugie wszystko z tej oferty to stany unc
po trzecie 20-5000 nawet w unc jest warte gówno (bez wnikanie w serię i numer), na każdym bazarze kupisz po kilka zł
po czwarte wrzuciłeś ofertę na kup teraz, czemu jej nikt nie kupił skoro to taka
@Vadzior: spoko, rozumiem, mój błąd - czym się kierujesz oceniając bankonoty?
stan, unc, seria, rocznik, potyt vs. podaż - czym jeszcze?

Jestem świeżakiem w temacie chciałbym trochę pogłębić wiedzę - szczerze nie siedzę codziennie na dniach antyków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OsobaPubliczna: No wszystkim. Tak samo jak przy monetach, filatelistyce, falerystyce czy antykach.

banknot, grading, stan, nakład serii/cena serii, numer.

ps. nie sugeruj się cenami z katalogów. jak przeglądasz oferty na allegro to tylko zakończone i te które znalazły nabywców. Do normalnych sztuk kolekcjonerskich archiwa aukcji typu wcn, Marciniak, Niemczyk, domu aukcyjne, itp.
@OsobaPubliczna: Rzeszowski Dom Aukcyjny na przykład. Jest tego dużo. Szukaj sobie. Najpopularniejsze to podalem Ci: WCN, Niemczyk, Marciniak.

Co Ty z zerowa wiedzą chcesz kupować i to jeszcze na bazarach, że szukasz domów aukcyjnych? Sztuki dla amatorów ogarniesz na allegro, grupach fb.