Wpis z mikrobloga

Ej Mircy,
wymieniłem płytę główną w komputerze i oczywiście windows krzyczy o ponowną aktywację.
Niestety nie mogę zupełnie aktywować klucza zapisanego w systemie (nic tu nie zmieniałem), aktywacja na
http://m.vivr.io/ZeCVGRT kończyła się takim screenem jak załączony (nic się nie da zrobić na stronie tylko ten szary pasek), a podanie ID instalacji z tym kluczem w aktywatorze przez telefon powoduje tylko to, że słyszę komunikat głosowy: "Niestety, weryfikacja ID instalacji była niemożliwa". Także sytuacja patowa.

Miał ktoś podobną sytuację?

#microsoft #windows #aktywacja #pcmasterrace #komputery
majk3l - Ej Mircy,
wymieniłem płytę główną w komputerze i oczywiście windows krzyczy...

źródło: comment_16062420279kwLXe5rKAZkcgo8krDfKi.jpg

Pobierz
  • 5
@majk3l: Windows 10 generuje hwhash sprzętu więc po wymianie mobo to normalka, że aktywacja poszła #!$%@?.
Jak miałeś konto m$ na poprzedniej mobo to w aktywacji jest opcja przenieś licencje, przenosi poprzedni hash i łączy z obecnym i zyszkasz aktywacje
Jak nie masz to spróbuj wpisać klucz który masz przez wiersz polecenia:
slmgr.vbs -ipk xxxxxxxx-xxxxxx-xxxxxx-xxxxxxx
i pchnij aktywacje.
Jak nie masz to spróbuj wpisać klucz który masz przez wiersz polecenia:

slmgr.vbs -ipk xxxxxxxx-xxxxxx-xxxxxx-xxxxxxx


@qvcijhkuszgjrbigqsjdtffienxdgdmua: dzięki Mirku.
Tak, wiem, że zmiana mobo powoduje takie przygody. Po prostu nigdy nie miałem problemu z aktywacją systemu. Konta M$ też nie mam.

Klucz jest nadal zapisany w ustawieniach systemu, bo go widać, po prostu się nie chce zaktywować, ani automatycznie, ani przez stronę, ani przez system. Pierwszy raz widzę takie schizy.
@majk3l:

Klucz jest nadal zapisany w ustawieniach systemu

To jest klucz generyczny. Wpisz se go w google i ci wyskoczy :)
Jak pisałem: windows 10 przyjmuje każdy klucz 7/8/10 i na jego podstawie generuje hwhash który wędruje na serwery m$. Kolejna aktywacja = po podłączeniu internetu hash jest porównywany z tym zapisanym na serwerach m$.
Wymieniłeś mobo = hash nie pasuje do poprzedniego profilu sprzętowego.

Twoje jedyne rozwiązanie to migracja licencji