Wpis z mikrobloga

Pytań laika ciąg dalszy,

Kupiłem T300 alcantara edition i od kilku dni upalam w Gran Turismo Sport i WRC7, odczucia z jazdy są niesamowite. Jest to pierwsza moja kierownica (zdarzało mi się jeździć na g29 - po tej sytuacji uznałem że kupię swoje koło) i nie do końca jestem pewny jaki force feedback ustawić :)

W gran Turismo na asfalcie, które ogrywam na PS4 nam ustawione 6/5/6 (precyzja/maksymalny moment/czułość forcefeedback), odczucia są mocno realne ale zauważyłem że nie ma szans opanowania aut N700+ przy większych stratach trakcji. Na szutrze wolę 6/3/4 i na tor szutrowy sprawdza się idealnie.

Czy jest możliwość ustawienia kierownicy tak by dobrze czuć auto (opory przy skręcaniu) a jednocześnie żeby tak nie szarpało gdy tracimy kontrolę nad autem ?

#simracing #granturismo #granturismosport #ps4 #t300
  • 10
@Jamajka92 Pierwszy parametr masz do pada. To nie ma wpływu na kierownicę. Ja jeżdżę 4/4. W sumie to zmieniając moment ff czuć największe różnice. Eksperymentowałem z czułością ff i nie czułem jakichś zauważalnych zmian.
@Jamajka92 Najczęściej czytałem wskazówki, żeby ustawiać niski moment np. 2-3 i wysoką czułość 7-8. Ale każdy woli, co innego. Poza tym dopiero w takim Dirt Rally dopiero czuć, co potrafi ta kierownica. Force Feedback daje tam rewelacyjne wrażenia :)
  • 0
@Jamajka92 Najczęściej czytałem wskazówki, żeby ustawiać niski moment np. 2-3 i wysoką czułość 7-8. Ale każdy woli, co innego. Poza tym dopiero w takim Dirt Rally dopiero czuć, co potrafi ta kierownica. Force Feedback daje tam rewelacyjne wrażenia :)


W WRC 7 defoltowo jest 100 proc mocy ustawione , byłem lekko w szoku co się tam dzieje ...
  • 0
@Absynt jestem w trakcie projektowania swojego stojaka, ogólnie nie chce kupywac niczego gotowego bo projekt symulatora ma być mocno personalizowany :) w planach siłowniki, fotel itd :)