Wpis z mikrobloga

Policjant nie ma wyboru, musi wykonywać rozkazy... Terefere, jak chodziło o ich sprawę i o ich hajs to mogli się zbuntować i sobie przypomnieć że w kodeksie wykroczeń istnieje kara pouczenia. Mundur zmienia człowieka, daje poczucie władzy i mylę poczucie siły. Stanfordzki eksperyment więzienny na ulicach Warszawy.

#protest #policja #pis
  • 35
  • Odpowiedz
nie ruszasz służb mundurowych, bo mają prawo cie spacyfikować.


@Shatter: Tajniak służbą mundurową (policjantem ) pozwalającą mu podjąć czynności wobec obywatela w postaci środków przymusu bezpośredniego staje się PO okazaniu legitymacji słuzbowej. Wcześniej jest bandytą z pałką, a jego zachowanie nazywa się bójką z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art. 159 kk.) i jest zagrożone karą pozbawienia wolnosci do lat 8. ¯\_(ツ)_/¯
Opaska nie jest częścią umundurowania pozwalającą skorzystać mu z uprawnień.
  • Odpowiedz
@Shatter: zatrzymać i się wylegitymować a #!$%@? pałką i uciec bez identyfikacji to jednak inna sytuacja nie sądzisz ? Poza tym od pacyfikacji burd są umundurowane jednostki prewencji,a będąc w mundurze legitymacji okazywac nie musisz.
Na tą chwilę jedyne prawo jakie ten pan ma to prawo do sprawiedliwego procesu.
  • Odpowiedz
@sehnsucht: @Galopujaca_rokitniczka: @Mr_3nKi_:

Ja w swoim życiu od policji dostałem:

1. zastraszanie i spisywanie za jazdę na deskorolce gdy byłem dzieciakiem.
2. Już wiele lat później zostałem przez nich uderzony kilka razy. Byłem zastraszany i przesłuchiwany wiele godzin i trafiłem na tzw dołek. Oczywiście prokurator po zapoznaniu się z
  • Odpowiedz