Wpis z mikrobloga

To jest jakaś kpina, że jakieś #!$%@? związki zawodowe decydują o tym, czy niedziele handlowe będą, czy nie. Solidarność, Piotr Duda, wszystkie związki zawodowe - #!$%@?ć to w kosmos
#koronawirus
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gorzki99 przed wprowadzeniem tej zmiany slyszalem tylko i wylacznie pozytywne nastawienie sprzedwcow w sklepach. Ty slyszysz cos innego co oznacza ze moj jak i twoj argument jest inwalida, chociaz prawda jest taka ze pracownicy maja prawie kazda niedziele wolna.

Nie mam nic do zwiazkow, u mnie w pracy dzieki nim mam co roku podwyzke o min 5 procent a nawet nie jestem zapisany ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
chociaz prawda jest taka ze pracownicy maja prawie kazda niedziele wolna.


@defkor: nawt ci ktorzy nie chca. No ale wszystkim nie dogodzisz. No bo poco dac ludziom decydowac. Jakby sie sklepowi oplacalo w niedziele miec otwarte to dal by stawki 300% i pracownicy by sie znalezli. Jakby sie okazalo ze mu sie nie oplaca dac 300% i bardziej sie oplaca miec zamkniete to by zamknal. No ale po co dawac
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 widze ze ty jestes z tych co to wierza, ze jak biedronka w niedziele zarobilaby 400 milionow zlotych wiecej to podzieli sie z pracownikami XD beka z ciebie bo dla tych ludzi niedziela to taki sam dzien jak wtorek i zarabiasz tyle samo. Wracaj ogladac wiadomosci bo widze ze sie doskonale orientujesz co tam serwuja.
  • Odpowiedz
@defkor: oj zabolalo stwierdzenie:
"Szkoda ze nie dzieki sobie. No ale co kto woli. Jedni chca sami o siebie zadbac a inni wola zawdzieczac swoje "sukcesy" komus. Nic mi do tego co kto woli"

Nie podniecaj sie tak. Nawet w rownowaznym systemie pracy musisz miec wolne. I jak w te wolne przychodzisz to musisz miec zaplacone wiecej. A co to za roznica czy jest to niedziela czy wtorek? A no tak - we wtorki kosciolki zamkniete.

Dlaczego wiec sklepow nie zamknieto w np soboty? (kurde fakt w soboty tez nie
  • Odpowiedz
W Niemczech pracownicy mają przedstawicieli w zarządzie. I teraz się zastanów dlaczego tam mają takie płace a w Polsce 3500 na rękę to ludzie szefa po rękach całują.


@zooshi: głównie dlatego, że Niemcy są bogatszym krajem. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 mnie nic nie boli, to ty przez kilka lat nie potrafisz dostosowac sie do otaczajacego nas swiata ¯_(ツ)_/¯
Wedlug twojej teorii to jesli to nie pasuje az tak duzej liczbie ludzi, to dlaczego ci ludzie sie masowo nie zwalniaja z pracy?

A co do pytania dlaczego to nie wiem, spytaj sie kaczora. Ja jestem przeciwko temu zakazowi ale potrafie z nim zyc, tak jak z zakazem picia alko na lawce.
  • Odpowiedz
@Ikaraz: wow. Dziemkujem pan ekonomista.
A teraz zadanie na 6 - dlaczego Polska po 30 latach wzrostu pkb wciąż ma #!$%@? zarobki dla większości ludzi? I co różni polskie przedsiębiorstwa od niemieckich?
  • Odpowiedz
@Ikaraz: zarobki rosną, ale mogłyby szybciej. I myślę, że na swoim doświadczeniu można stwierdzić, że koszty rosną szybciej niż własne zarobki.
Nie mowie, że uzwiazkowienie to JEDYNY czynnik powodujący wzrost płac - mowie, że jest to czynnik który MÓGŁBY go przyspieszyć. Pracodawca nie ma ŻADNEGO powodu do podwyższania zarobków bo ma mitycznych „10 Ukraińców na moje miejsce”.
Polecam https://ekskursje.pl/2016/01/zwiazkowe-przywileje/ - ładnie opisany przypadek polskiej ustawy o związkach napisany przez związkowca.
  • Odpowiedz
A co do pytania dlaczego to nie wiem, spytaj sie kaczora. Ja jestem przeciwko temu zakazowi ale potrafie z nim zyc, tak jak z zakazem picia alko na lawce.


@defkor: No ale zdajesz sobie sprawe ze nie kazdy lubi byc "trzymany za morde"? Jak lubisz to Twoja sprawa.
W takiej np niemcowni. Jestem na delegacji i po robocie jedziemy do marketu po zakupy. Ja tam szybkie zakupy i czekam na chlopakow na parkingu. otwarlem se piwko i przegladam neta na telefonie siedzac na krawezniku. Podjezdza policja i parkuje centralnie na przeciwko mnie. Przodem do mnie. No nie bede z siebie robil debila i nie zaczne chowac tego piwa wiec biore lyka i spowrotem w telefon. Odjechali po jakis 3 minutach. (w niemczech nie ma czegos takiego jak "zakaz spozywania w miejscach publicznych" -no moze poza centrami wiekszych miast). Mozna?
Oczywiscie ze nie musialem tego piwa pic czekajac na reszte ale MOGLEM. I nikt mi tego nie
  • Odpowiedz
Po prostu wydaję mi się, że przypisywanie różnicy w zarobkach między Niemcami a Polską wyłącznie poziomowi uzwiązkowienia jest trochę śmieszne.


@Ikaraz: delikatny byles z tym troche - to jest beka po calosci

mowie, że jest to czynnik który MÓGŁBY go przyspieszyć. Pracodawca nie ma ŻADNEGO powodu do podwyższania zarobków bo ma mitycznych „10 Ukraińców na moje
  • Odpowiedz
gdyby nie zwiazki zawodowe to twoi rodzice #!$%@? by po 24h bez placy minimalnej


@kirpic997: XDDDDDDDD
Nie każdy miał rodziców roboli i nie każdy jest robolem. Sam odpowiadam za swoje wykształcenie i swoje zarobki. Przecież to jest logiczne. Żadna ustawa ani ustalenie grupy leśnych dziadków tego nie zmieni.
  • Odpowiedz