Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś pomóc? Chciałbym zacząć kupować akcje, ale jestem w tym kompletnie zielony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam konto maklerskie w Santander i tu pojawia się problem, chciałbym kupić akcje DGL, ale jak próbuje kupić po cenie rynkowej albo po każdej możliwej cenie to zamiast kupować po aktualnym kursie t.j. ~ 1.70zł to liczy mi po ~2.4zł. Jak wybiorę w rodzaju ceny opcję limit i ustawię go np na 1.5 to będę Santander kupi mi je dopiero jak akcję spadną do 1.5 czy jak to działa?
#gielda
palczety - Mógłby mi ktoś pomóc? Chciałbym zacząć kupować akcje, ale jestem w tym kom...

źródło: comment_1605871927gMqgVKKaq2INCMMRpynC7Y.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@palczety: kurs akcji to jest kurs ostatniej transakcji, która została zawarta
W arkuszu zleceń po stronie sprzedaży może być cena powyżej kursu, dlatego przy zleceniach PKC/PCR kupisz drożej niż kurs.
PCR - zlecenie zrealizuje się po najlepszej cenie sprzedaży, jeśli chcesz kupić więcej akcji niż pozwala wolumen to zrealizuje się tylko część, a reszta zostanie w arkuszu kupna z limitem równym tej cenie.
PKC - tutaj trzeba uważać, bo jeśli np.
  • Odpowiedz
@palczety: w archaicznych systemach bankowych to raczej tylko na desktopie...Revolut tez nie widzisz kursu bieżącego tylko z opóźnieniem. Najlepiej konto maklerskie i tyle
  • Odpowiedz