Wpis z mikrobloga

Mirki, będę chciał auto przerejestrować tak, żeby tata był drugim właścicielem żeby były niższe składki. Czy w takim wypadku muszę mu w darowiźnie dać np cześć wartości samochodu zebysmy mogli w wydziale komunikacji go zarejestrować na 2 właścicieli w momencie gdy nowym właścicielem na umowie kupna sprzedaży jestem ja?
#samochody
  • 11
@m76859: ja jak chciałem swój samochód dać na współwłaściciela jako mnie a tata jak właściciela (dla zniżek) to wychodziła drożej składka. Powiedziano mi, że jak się chce dla młodej osoby żeby zniżki leciały to trzeba zarejestrować najlepiej przyczepę, traktor, skuter
składka OC jest liczona po najwyższych stawkach jednego ze współwłaścicieli, także lipa z kombinowania


@Iskaryota: Co to za bzdury? To nieprawda, bo TU uwzględniają SUMUJĄC wszystkie zniżki i wszystkie zwyżki wszystkich współwłaścicieli - przykładowo (chociaż obecnie nie powinno się liczyć procentów bo zniżki są liczone inaczej, chyba TU biorą liczbę lat ubezpieczenia i liczbę szkód w ostatnich 1/3/5 a niektóre nawet 10 lat no ale powiedzmy że dla celów wytłumaczenia to
@vertical wydajesz się tutaj najbardziej ogarnięty. A co jakbym za rok chciał sprzedać auto mając 2 właścicieli w dowodzie?
Trzeba będzie zrobić tak, że rodzic mi sprzedaje/oddaje cześć samochodu, ja go przerejestrowuje tylko na siebie i wtedy ja sam go mogę sprzedać?
A co jakbym za rok chciał sprzedać auto mając 2 właścicieli w dowodzie?

Trzeba będzie zrobić tak, że rodzic mi sprzedaje/oddaje cześć samochodu, ja go przerejestrowuje tylko na siebie i wtedy ja sam go mogę sprzedać?


@m76859: Oczywiście że nie, wtedy szukasz druku umowy, gdzie jest dwóch sprzedających i wpisujesz siebie i tatę jako Sprzedający i na dole dwa wasze podpisy. Inaczej nie da się sprzedać - jak jest dwóch współwłaścicieli
@m76859 Najlepiej przekaż mu przez darowiznę całe auto, żeby tylko Tata był na papierach. Wtedy będziesz miał zniżkę.

A teraz (zakładam, że masz poniżej 26 lat) i tak ŻADNE zniżki ci się nie nabijają i nic to nie da w przyszłość, że teraz będziesz mieć na siebie samochód.

Kiedyś było lepiej w tej kwestii, teraz - niestety