Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy miałem samochodzik RC typu buggy firmy UGO, ale akumulator działał tak krótko, że postanowiłem lekko go przerobić. Po przeróbce przestał działać. Zmieniłem typ akumulatorów z kadmowych na wodorkowe. Tylko, że zamiast łączyć w blaszki to wstawiłem normalnie koszyk na baterie, żeby łatwiej ładować. Z 500mAh teoretycznie uzyskałem 2100 łącznie, ale po włączeniu samochodzika jedyne co działa to skręcanie kołami. Brak ruchu do przodu i do tyłu. Nie kombinowałem z elektroniką bo przecież napięcie było takie same. Cóż mogło się stać? :(
#rc #majsterkowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #lutowanie #zdalniesterowane
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shermori: Napisz albo narysuj jak te akumulatory połączyłeś i jak było poprzednio. Koszyk to słaby pomysł, bo oznacza słabe styki i wrażliwość na drgania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nkrnpp: Połączyłem je szeregowo tak żeby uzyskać napięcie 4.8V tak jak było wcześniej. I po prostu koszyk podłączyłem zamiast tamtego akumulatora na tą samą wtyczkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shermori: Jeśli dobrze połączyłeś to najprawdopodobniej brakuje prądu (nienaładowane, mają za małą wydajność albo za duża rezystancja połączeń).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nkrnpp: wiesz tutaj nie było za dużo co łączyć bo czerwony do czerwonego, czarny do czarnego. A koszyk zamówiłem szeregowy. Więc aby włożyłem akumulatory i o. Nie mam jak sprawdzić na starym aku bo wywaliłem to do punktu. Wkładałem też zwykle baterie później choć mają większe napięcie (1.5V zamiast 1.2V) no ale niestety bez skutku. Myślę, że mógł paść jakiś sterownik.
  • Odpowiedz