Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam spory dylemat i liczę, że podzielicie się swoimi przemyśleniami, nie wywołując jednocześnie burzy i wojny zwolenników żadnego z obozów ;-).

W chwili obecnej posiadam zarówno #xone jak i #ps4 z #psvr, PC kilka sztuk, ale każdy typowo wyłącznie do zastosowań biurowych.

Nie jestem hardkorowym graczem, ale lubię popykać w różne nowości, często nie przechodzę ich do końca, dużo gram w kolejne części w Fify (FUT), w które to gra mi się tak samo dobrze na obu wymienionych platformach, choć pady DS chyba o dziwo odpowiadają mi ciut bardziej. Ograłem kilka ex-ów SONY, Xbox nie ma ani jednego, który przypadłby mi do gustu, Halo i Gearsy to nie moje klimaty, ale taki Ghost of Tsushima już jak najbardziej.
Korzystam z gejpasa, którego bardzo szanuję, jest tam kilka tytułów, które mnie wciągnęły, a po fuzji podstawowego EA Play doszło ich jeszcze parę, jak np. oba Unravele.

PSVR mnie zachwycił i wciągnął w świat VR, ale to przestarzała technologia, SONY zdaje się nie ma zamiaru - przynajmniej póki co - pracować nad PSVR2, więc prędzej czy później będę zainteresowany np. Oculusem (adapter PSVR do PS5 awaryjnie zamówiłem i otrzymałem :-D). Zatem argument z czekaniem na lepsze VR u boku PS5 na tę chwilę odpada.

Trzecią opcją jest złożenie PC tylko do gier, który leżałby sobie w salonie w ładnej obudowie - na plus tańsze gry i brak płatnego multiplayera, na minus brak wygody takiej jak na konsoli, odpalania po prostu sprzętu z pada i następnie gry w ułamku sekundy. Nie zależy mi na graniu w 4k, bo mam TV tylko FullHD, a moim zdaniem wymiana ma sens wyłącznie na OLED-a, na co teraz mnie nie stać. Zakładam, że do około 2800 zł udałoby się złożyć zestaw porównywalny do jakości oferowanej przez nextgenowe konsole?

Zamówiłem preorder Cyberpunka na PS4, ale nie jestem pewien czy chcę wchodzić w PS5. Posiadam kilka gier na obie platformy.

Co zrobilibyście na moim miejscu i dlaczego? Na którą platformę postawić tym razem? Miałem wcześniejsze xboksy i plejki, lubię je jednakowo i stąd powyższy dylemat - a chciałbym pograć w CP2077 w przyzwoitej jakości, bo wczorajszy gameplay nie wyglądał obiecująco na #xox, a co dopiero na zwykłym xone lub zwykłym ps4. Póki co skłaniam się ku opcji pozostawienia xone z aktywnym gamepassem i zakupie PS5, przeniesieniu biblioteki z PS4 (w tym PSVR) i sprzedaży PS4, ale recenzje XSX wyglądają zachęcająco i wiem, że na chwilę obecną niewiele można o nich powiedzieć, jednakże PS5 po pierwszych wrażeniach tak nie zachwyca, gry będą drogie itd.

Jestem ciekaw Waszych opinii i pomysłów :-).

#konsole #pcmasterrace #ps5 #xboxseriesx #xsx

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb560ee2fb6a5000b14184f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli myślisz o zakupie teraz to pc na pewno nie. Najgorszy moment nowych części brak do pewnie okolic połowy kwartału następnego roku. Starych nie ma sensu kupować. Dodatkowo 2800 to za mały budżet żeby startować do konsol natomiast jaki że tylko full HD to może i dał byś radę dać i5 + gtx1660 ale moim zdaniem to nie ma sensu.

Ps5 - xsx tutaj łatwo określić jakim jesteś targetem i
@AnonimoweMirkoWyznania: alez oczywiście, że Sony zamierza iść w PSVR2 i cały czas nad tym pracują. Po prostu nie wypuszczą go razem z PS5, ani też rok po nim. Najwcześniej wypuszczą je w 2022, co też będzie zgodne z ich strategią, aby sprzedać ogólno dostepny cenowo sprzęt, a nie cutting edge. W ciagu dwóch lat miejmy nadzieje solidnej jakości sprzęt (z finger trackingiem i wysokim odświeżaniem i byc może bezprzewodowy) stanieje do