Wpis z mikrobloga

Mireczki może wy będziecie wiedzieć jak to naprawić: posiadam urządzenie wielofunkcyjne lexmark mb2236 adw od roku i wiecznie mam z nim problemy. Bardzo często PC mi po prostu nie wyszukuje tego urządzenia. Jak już się uda to i tak wyskakują jakieś błędy. Teraz wystąpił taki "Skaner jest zajęty" mimo iż nic nie skanuje. Gdy chce anulować zadania na drukarce to pojawia się komunikat "Brak zadań do anulowania" więc już totalnie nie mam pomysłu. Właśnie sprawdziłem i drukuje bez problemu tylko ten skaner nie chce ruszyć. Jeżeli chodzi o sterowniki to nie będę ukrywał pobrałem wszystko co było możliwe ze strony producenta i zainstalowałem. Od razu przy zakupie bawiłem się też w ustawieniach z połączeniem tej drukarki do WiFi co niestety się nie udało, więc może tu leży pies pogrzebany? Zresetować wszystkie ustawienia i przeinstalować sterowniki? Chciałbym żeby w końcu zaczęła działać bez problemu bo bardzo często potrzebuje czy to coś zeskanować czy wydrukować
#skaner #skanery #drukarka #drukarki #lexmark #elektronika
  • 12
@Prooly: sciagnij sterownik ze strony lexmarka i podczas instalacji wybierz polaczenie sieciowe, powinien wyszukac drukarke - drukowanie bedzie dzialac

Jutro opisze skanowanie bo to dluzsza sprawa.
@Prooly: Rozumiem że drukowanie działa?
Komputer na który chcesz skanować to stacjonarka czy też laptop?
Czy podczas uruchamiania komputera podajesz hasło logowania do konta użytkownika?
Jeżeli nie to czy masz takie hasło ustawione?
@Prooly: By było zgodnie ze sztuką dobrze jest ustawić zarówno na komputerze jak i drukarce stałe adresy IP poza pula DHCP. Inaczej przy dłuższym nieużywaniu serwer DHCP na routerze może nadać im inne adresy i przestanie działać.

1) Utwórz folder o nazwie wybranej nazwie, ja będę korzystał ze "skany".
2) We właściwościach -> Udostępnianie -> Udostępnij wybierz z listy swojego użytkownika dodaj go (możliwe że będzie już widoczny z poziomem uprawnień