Wpis z mikrobloga

@MrBogumil: @Slimshader: @Dave987654321: to że wy biedaki nie macie to nie znaczy, że inni nie mają. Tak każdy nowoczesny sprzęt wspiera te formaty a w przyszłości będzie jeszcze bardziej to widoczne kiedy na ps5 odtworzysz jedynie obraz w statycznym HDR i dźwięk przestrzenny jedynie na ich słuchawkach.
@ethics: ja to nawet nie wiem, czy ogarnę w dobrej cenę telewizor do niej. Bo co z tego że 100HZ, jak poniżej 4000 pln wybór takich telewizorów jest skromy. Czekamy do afroamerykańskiego piątku i coś będzie trzeba dopasować.
@ethics: Dolby atmos to gówno. Byłem w 3 salach kinowych z tym gdzie jest niby profesjonalny sprzęt. Atmos certified etc. Sam fakt że dźwięk jest tylko z jednej strony jest to kiepska imitacja dźwięku przestrzennego, 5.1 czy 7.1 z dobrze ustawionymi głośnikami zjada tego atmosa na śniadanie.
Ostatnio sony nawet wypuścił tv z atmos xh95, earc miał być rewolucją w przesyłaniu dźwięku a nadal nie wyeliminowali opóźnień. Polecam poczytać recencje.

Kolejna
Sam fakt że dźwięk jest tylko z jednej strony jest to kiepska imitacja dźwięku przestrzennego, 5.1 czy 7.1 z dobrze ustawionymi głośnikami zjada tego atmosa na śniadanie.


@j3sion: Przecież atmos to dźwięk przestrzenny 5.1 plus dźwięk odpalany w inne strony, na boki i do góry więc jak może być gorszy od zwykłego 5.1? Do Atmosa możesz mieć dowolną konfigurację głośników. 5.1, 7.1 i do tego jeszcze głośniki odpalane do góry.

Ostatnio
@ethics: tak potrzebujesz amplitunera, do 5.1 i tak potrzebujesz takiego z 2.1 bo w innym wypadku tracisz połowę zalet nowych konsol czyli 4k 120 fps, vrr, alllm.
Większość sound barów atmos stoi pod telewizorami i nie ma tam żadnych dodatkowych głośników z tyłu czy u góry. Ty mówisz tu o sprzęcie za kilka tysięcy zł co mija się z celem gdy obecnie nie ma amplitunerów obsługujących wszystkie te opcje.

I tak,
@ethics: czyli masz 3 głośniki i suba, świetny dźwięk przestrzenny.

Oleda już podsumowałem i napisałem że takie zestawy mają sporo problemów z działaniem. Jak sobie tego Xboxa podłączyłeś że działa atmos dv I cała reszta nowych funkcji?
@j3sion: 3 głosniki z przodu 2 z tyłu i do tego boczne i górne na każdym kanale. O czym ty mówisz. Ile ma być wg ciebie głośników? 20? Podłączone przed HDMI 2.1 4k leci 120hz i atmos więc nie wiem o czym mówisz.
@ethics: do czego to podłączone jest do tv czy do soundbara. https://eu.community.samsung.com/t5/audio-video/hw-q90r-soundbar-does-not-pass-through-dolby-vision-hdr-signal/td-p/1465714

HW-Q90R lip sync polecam poczytać setki wątków.

HDR10 często wypada tak samo lub jest niezauwazlne różnice lub czasem lepiej w niektórych przypadkach niż dv co świetnie podsumował koleś hdtv

https://youtu.be/voePq29-U6M
26:50
Oczywiście wszystko zależy od tv, a jak masz oled to w jasnych scenach masz hdr na poziomie tv za 600 zł. Z jasnością na poziomie 150-200 cd.
@j3sion: jaki pass-through ? To już nie te czasy. Soundbar jest podłączony do TV a urządzenie odtwarzające (bluray, konsola) do TV. Dźwięk idzie więc hdmi eArc a obraz do TV prosto z Dolby Vision
HDR10 często wypada tak samo lub jest niezauwazlne różnice lub czasem lepiej w niektórych przypadkach niż dv co świetnie podsumował koleś hdtv


@j3sion: statyczne 10bitów vs dynamiczne 12bitów. Jest różnica.