Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie legitymizacje aborcji na żądanie w każdym przypadku takimi hasłami jak:
aborcja legalna, bo była jest i będzie..
w kontrze mam oczywiście:
zabójstwa legalne, bo były są i będą.
Oczywiście, że każdy zakaz prawny w jakimś stopniu zostanie przez grupkę ludzi ominięty, tak samo jak z piciem alkoholu, przez nieletnich czy przekroczeniem prędkości przez piratów drogowych i co? To znaczy, że nie mamy mieć żadnych "reguł gry"? Tzn. wiecie, takie hasła powodują u większości osób na tych strajkach takie poczucie "no przecież aborcje nie znikną z naszego życia, więc niech władza je zalegalizuje" - no #!$%@?, troszkę się zastanówcie po co państwo te sprawy reguluje. Kraje zachodnie poszły w liberalizacje w tych kwestiach, bo tam rządzi konsumpcjonizm - człowiek narzędzie w rękach korporacji. Szybko, łatwo - bez konsekwencji ;) Hura! A później i to będzie, połowa dzieciaków na zachodzie z stadium depresji. Jestem za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego, a po systemie zorganizowanej przez państwo kilkuletniej edukacji, projektów i pomocy socjalnej dla rodzin, które wybiorą życie dzieci z chorobą Downa. Mogę uznać akurat zakaz aborcji w tym przypadku jako nie ograniczania wolności rodzicielstwa. Co do przypadków embriopatologicznych tu musi być wybór, nie może być w tym przypadku zamordyzmu dla rodziców.
#protest
  • 6
  • Odpowiedz
człowiek narzędzie w rękach korporacji. Szybko, łatwo - bez konsekwencji

@BT56: Obalenie własności prywatnej zmienia jakoś spór o aborcję?

A później i to będzie, połowa dzieciaków na zachodzie z stadium depresji. Jestem

bo konserwatywna Polska ma najniższe wskaźniki samobójstw w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie, czekaj
  • Odpowiedz
@Tyraxor: Zmienia. Uprzedmiotowienie człowieka (dziecka na płód) "usunięcie" jakby to był zabieg dotyczący wyrostka. Po za tym dziecko to jest problem w szczególnie, gdzie dochodzi co raz to większy odsetek ciąż w wieku małoletnim. To ta słynna edukacja seksualna? Akurat Polska wcale nie jesteś konserwatywna. Zobacz sobie na poparcie frakcji narodowych we Francji, Austrii, Hiszpanii czy w Niemczech. PiS jest związana z klerem, ponieważ w nim siedzi SB po komunie,
  • Odpowiedz
U nas RN miał zanim nie utworzył koalicji poparcie 1.5-2%. We Francji fronty narodowe Le Pen mocno konserwatywne zyskują ponad 20.
  • Odpowiedz
Zmienia. Uprzedmiotowienie człowieka


@BT56: jesteś socjalistą/komunistą?
I tak średnio bym powiedział że zmienia skoro komuniści są przeważnie za aborcją.

jakby to był zabieg
  • Odpowiedz