Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki doradźcie mi coś... Czwarty miesiąc jestem na umowie zlecenie w januszexie. Mam te 5 k na rękę (ale robię po 12 h na dobę), dodatkowo odprowadzam dobrowolną składkę chorobową. Janusz właściciel - w sumie to całkiem spoko gość - powiedział mi, że robota będzie do końca listopada i koniec. Na nową robotę szans nie ma w tej sytuacji i w tej branży. Chciałbym więc iść na jakieś trzy - cztery miesiące na L4, do czasu aż rynek pracy się rozkręci i w sumie przyda mi się odpoczynek. Mam nawet dogadanego lekarza, tylko zastanawiam się czy jeśli powiedzmy w marcu lub kwietniu wrócę do roboty, do tego samego januszexu (bo realnie wtedy będzie znowu praca), to będę miał obowiązek szefowi powiedzieć (zgodnie z prawdą) co robiłem przez te parę ostatnich miesięcu? Nie chciałbym, żeby szef wiedział, że byłem na zwolnieniu. I tak w przypadku umowy zlecenie on za to nie płaci. Wie, że będzie musiał wypełnić druk do zusu ale to tylko na miesiąc. No i stąd właśnie pytanie. Czy pracodawca może się dowiedzieć, że było się na dłuższym zwolnieniu czy nie ma on oficjalnych możliwości ustalenia tego?


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb22648b49997000a286633
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
AnalogowaDama:

Czy pracodawca może się dowiedzieć, że było się na dłuższym zwolnieniu czy nie ma on oficjalnych możliwości ustalenia tego?

To nie jest twój pracodawca a ty nie jesteś pracownikiem. Poza tym nawet jakby był pracodawca to nie mógłby oficjalnie ustalić. Wiedziałby tyle, że nie byleś w tym czasie zatrudniony na umowę o pracę bo nie miałbyś świadectwa pracy za ten okres.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua