Wpis z mikrobloga

Czego nauczyłem się od Trumpa?

Na początku prezydentury Trumpa analitycy przygotowujący raporty wywiadowcze stanęli przed nie lada wyzwaniem. Informacje zawarte w briefingach za nic nie potrafiły przykuć uwagi Prezydenta, nawet w najbardziej strategicznych kwestiach USA.

Urzędnicy Rady Bezpieczeństwa Narodowego zatrudnili więc zewnętrznych konsultantów, których testowali różne sposoby na skupienie uwagi Trumpa.

Wnioski ekspertów były następujące:
▪️ Trump czyta tylko te akapity, w których widzi swoje nazwisko
▪️ Raporty dla Trumpa powinny być jednostronicowe i mieć jak najwięcej bulletpointów
▪️ Szczególną uwagę Trumpa przykuwają elementy wizualne, takie jak wykresy, tabele i zdjęcia (najlepiej z nim samym;)

Sprawdziłem - działa nie tylko na Trumpa.

Niestety powyższych technik najprawdopodobniej nie zastosowano informując o zagrożeniu COVID-19.

Mimo, że Trump już w styczniu 2020 roku otrzymał dziesiątki sygnałów o niebezpiecznym wirusie, zignorował je, obwiniając później urzędników, że nie był wystarczająco ostrzegany.

#trump #psychologia #gruparatowaniapoziomu
Pobierz like_to - Czego nauczyłem się od Trumpa?

Na początku prezydentury Trumpa analitycy...
źródło: comment_1605515647S0T4PQhYmoZL4ml9OTVzbe.jpg
  • 7
@like_to Trump z tego co pamiętam się przyznał że celowo bagatelizował wirusa żeby nie rozwalić gospodarki paniką. Nie wyszło, ale kupiony czas mógł się przydać na przygotowania, zakup respiratorów.