Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Posiada ktoś Forda Focusa MK2 1.6 100 KM benzyna z instalacją LPG? Mam w planach założenie. Opinie są w #!$%@? rozstrzelone. Jedni jednoznacznie odradzają przez brak hydrauliki zaworowej, no i ogólnie że Fordy słabe do gazu. Z kolei ci, co założyli gaz, to w znacznej większości są bardzo zadowoleni, przejechali po 70, nawet 100k kilometrów i nadal chodzi jak w szwajcarskim zegarku, wystarczy pilnować luzów zaworowych. Z kolei gazownik powiedział mi, że nie ma silnika, którego nie da się zagazować, tylko kwestia odpowiedniej regulacji. Co o tym sądzicie?

#ford #fordfocus #lpg #samochody
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laress:

nie ma silnika, którego nie da się zagazować, tylko kwestia odpowiedniej regulacji.

To akurat prawda.
Poczytaj co mówią inny użytkownicy tego modelu. policz czy samochód na pewno przejedzie 15kkm zeby się montaż zwrócił. Jak będzie 2x tak to szukaj polecanego zakładu w okolicy. Poczytaj i popytaj na grupce LPG forum na fb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ratriczek: na grupie FB stricte odnośnie tego modelu samochodu polecają instalacje, tylko trzeba mocno dbać o serwisowanie instalacji oraz elementów eksploatacyjnych. Zakład też już mam wypatrzony.

Samochód mam w planach trzymać minimum 3 lata, rocznie mam trochę rozstrzał przebiegu: od 9k do 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laress: no to ja bym mocno poddawał pod wątpliwość opłacalność. Przy założeniu 8,5l benzyny i montaż 2300-2400 to możesz ci się zwracać nawet 1,5 roku.
@laress: Założyłem gaz do takiego Focusa około 4 lata temu. Auto do teraz przejechało jakieś 50-60k km na gazie. Pilnuję przeglądów gazu i wymian filtra co 10k km. W czerwcu sprawdzałem luzy zaworowe - wszystko w normie. Instalacja STAG. Mogę tylko polecić bo koszty utrzymania auta i paliwa na LPG są śmiesznie tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnq: Dzięki za opinie. Decyzja jest taka że zakładam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mój silnik na dopiero przebieg 91k, więc luzów nie powinien mieć, ale za ok pół roku sprawdzę je