Wpis z mikrobloga

Wielu z nas zbiera się na Wykopie by wspólnie przeżywać wielkie momenty - mecz reprezentacji, premierowy odcinek Rolnika, powtórka Harrego Pottera na TVN-ie czy Eurowizja. Mogą nas różnić gusta, ale łączy nas jedno: ból spowodowany tym, że wykopowe wpisy nie lecą na telewizyjnym pasku. Przychodzę dziś z dobrą nowiną - to już przeszłość. Nie, dyrektor Miszczak nie podpisał umowy z prezesem Białkiem dotyczącej wyświetlania na żywo listy obecności wykopków śledzących restauracyjną rewolucję, ale nie musi już tego robić. Wszystko za sprawą nowego centrum domowej rozrywki - Oglądaj z Wykopem.

Jakiś czas temu popełniłem wpis w którym podzieliłem się ideą przedsięwzięcia, które miało zmienić sposób w jaki konsumujemy treści audiowizualne w połączeniu z Wykopem. Przedstawiłem w nim także założenia prototypu, który udało mi się stworzyć i po jakimś czasie od napisania tego postu, miałem okazję przeprowadzić intensywne testy tego tworu. Efekt był zaskakująco zadowalający. Śledzenie poczynań telewizyjnych bohaterów nigdy nie dostarczało takiej radochy, jak wtedy kiedy na bieżąco wyświetlały mi się wpisy wykopków dotyczące tego co dzieje się właśnie na ekranie. Nie musiałem męczyć się ze scrollowaniem do wpisów powiązanych z konkretnym odcinkiem, na podzielonym ekranie oglądać program i przeglądać tag (który musiałbym dodatkowo na bieżąco kontrolować by zgrywał się z osią czasu wideo, brrr). Jeden klik i wykopowe posty “wyskakują” w dolnym rogu w odpowiednim momencie trwania show. Oczywiście wpisy nie są wyświetlane w surowej formie tylko jeżeli są z nimi powiązane jakieś multimedia to one także zostaną przedstawione. Żaden mem czy ♯golgif nie zostanie niezauważony (szczególnie jest to obiecujące gdy np. oglądamy jakiś mecz i możemy obejrzeć bramki strzelone w równolegle rozgrywanych spotkaniach).

Radością należy, a nawet trzeba się dzielić więc jest mi bardzo miło zakomunikować że niedługo każdy będzie mógł sobie odrobinę umilić telewizyjne seanse. Trochę czasu musiało minąć, aby projekt roboczo znany pod nazwą #mirkorolnik nabrał takich kształtów, które umożliwiłyby przedstawienie mi go szerszej publiczności. Już wkrótce Oglądaj z Wykopem ujrzy światło dzienne. Nie chcę tutaj podawać konkretnej daty, ale wydaje mi się że będzie się ona krystalizowała i pierwsza połowa 2021 rok wydaje się być jak najbardziej w naszym zasięgu. Samo wyświetlanie wpisów jest już zrobione, aktualnie jestem w trakcie implementowania panelu użytkownika, a gdy z tym się uporam to następne w kolejce jest interfejs do synchronizacji wpisów z wideo. Są to trzy podstawowe mechanizmy, które muszą zostać dostarczone by zapewnić komfortowe korzystanie z Oglądaj z Wykopem. Osoby zainteresowane tematem zachęcam do śledzenia tagu #mirkorolnik, bo będę starał się raz na jakiś czas sprzedać jakąś ciekawą informację o finalnym kształcie tego przedsięwzięcia.

Wszystko otwarte i za darmo rzecz jasna. Stworzone z myślą o osobach których wiedza na temat komputerów ogranicza się do korzystania z przeglądarki, więc nie ma powodu do obaw - przygotuję jakiś poradnik, aby każdy chętny mógł z Oglądaj z Wykopem korzystać.

Kurtuazyjnie zawołam @niochland, @zjem_twoj_bigos, @guex i @wilku88 bo wydaje mi się, że byli zainteresowani projektem (ale mogę się mylić, tak więc serdeczne sorry jeżeli się myliłem).

Aha, no i częstujcie się plusami. Śmiało, można brać po dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #ogladajzwykopem #programowanie #chwalesie

MartinMartinez - Wielu z nas zbiera się na Wykopie by wspólnie przeżywać wielkie mome...

źródło: comment_1605200520LQ7a7fthETsG3213KBNnvH.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz