Wpis z mikrobloga

Korzysta ktos z urządzenia ktore transmituje sygnał audio/video z pc do TV w sąsiednim pokoju? Zastanawiam sie nad kupnem PC zamiast konsoli nowej generacji i w niektóre gry nie wyobrażam grać na 24 calowym monitorze. Czy takie opcje w ogóle sens? #komputery #konsole #pc
  • 4
@LucjanPetarda to urządzenie nazywa się kabel hdmi (hint: możesz skorzystać z ekstendera, który pozwala przedłużać hdmi zwykła skrętka). Wtedy to ma sens. Miracast itp. wprowadzają zbyt duże opóźnienia (próbowałem z komputerem w tym samym pokoju i no nie, musi być bezpośredni kabel).

Są profesjonalne bezprzewodowe transmitery sygnału av, ale one kosztują po kilka tysięcy, więc konsola wyjdzie ci taniej.
@Kurtoza: wiem co to jest hdmi... Nie pytałbym gdybym mógł z tej opcji skorzystać. Niestety dziury w scianie na wylot wywiercić nie moge a przez cały korytarz kabla nie widzi mi sie puszczac. Tak czy inaczej dzieki za odpowiedz
@LucjanPetarda nie doczytałem że dopiero planujesz kupno pc. Może złóż sobie jakiś zestaw miniitx? Teraz jest spory wybór dobrych obudów i płyt głównych, można zbudować naprawdę potężna maszynę. Gdyby cię naszła ochota na granie przed tv przeniesienie kompa byłoby już stosunkowo wygodne. Nie jest to opcja na co dzień, ale na weekend już imho tak.