Wpis z mikrobloga

potrzebuję taką taśmę... tylko, że zamiast 40cm, chciałbym mieć jakieś 120cm, a najlepiej 150cm.

taśma łączy płytkę sterującą ustawieniami monitora z centralną jej płytką. Sam monitor jest częścią tego lustra, a co za tym idzie... po montażu, nie będę miał dostępu do tego... a w związku z tym, chcę sobie wyprowadzić tę płytkę sterującą do szafki.

Sama taśma jest 13 żyłowa, ale tylko 8 żył jest podłączonych. pozostałe 5 raczej nie jest mi do niczego potrzebne.

czy szanowne mirki mogły by mi podpowiedzieć:

- jak nazywa się taki rodzaj kabla/taśmy?
- to się kupuje już złączone, czy trzeba samemu, a jeżeli to tak...?
- to jak nazywają się te złączki?
- Czy sądzicie, że taki kabelek długi na 1,5m dalej będzie działał?
- gdzie to ustrojstwo kupić?

Byłem już w sklepie elektronicznym, ale powiedzieli mi, że nie mają i żebym poszedł do komputerowego... a te w to sie nie bawią...

#elektronika #komputery #diy
noisy - potrzebuję taką taśmę... tylko, że zamiast 40cm, chciałbym mieć jakieś 120cm,...

źródło: comment_1604931841JoDUp8n9mxRamnNeMx5ngg.jpg

Pobierz
  • 15
@koziol87: 8 lutów to 8 potencjalnych miejsc, w których mógłbym coś sp******ić. Ostatni raz lutowałem na sudiach.. poza tym, jakby coś nie wyszło, to nie będę miał jak poprawić. Więc wolałbym mieć gotowe.
@koziol87: nie znasz moich talenów ;) poza tym najpierw, żeby dolutować musze dokupić kabel, którego nie. a skoro chce go dokupić, to równie dobrze mogę kupić dłuższy...
@noisy: no to jak nie umiesz lutować to na kostkę to robisz ;D albo na osłonkę do zgrzewania z cyną ;)

A złaczki to zazwyczaj ilość pinów, np do grafiki to jest mini molex 2x4, szukaj pod molex, mini molex, molex fit. Na forach pctowych są ziomki które robią to na zamówienie, ale nie jest tanio. Z złącze zazwyczaj kosztuje 1zet sztuka, a kable z 1zet
@noisy: A ty wiesz, że wilgoć i elektronika to nie jest dobre połączenie ? Złącza to są chyba JST SH. Pewnie wszystko będzie na tme... Oryginały nie będą tanie. Można złożyć na podróbkach. Ale to się zupełnie nie nadaje do łazienki. Planujesz to jakoś zabezpieczyć przed wilgocią ? Czy coś przegapiłem i to lustro jednak nie do łazienki ?
@razorek01: lustro do łazienki. Od strony ściany, będzie zagruntowane. Powinno być ok. Od strony łazienki.. będzie lustro ze szkła... a jak dowodzą akwaria.... dość dobrze one trzymają wodę ;)
@noisy: zagruntowanie ściany to trochę inny temat bo największym problemem jest kondensacja z pary wodnej. Chcąc tego uniknąć musiałbyś całą elektronike zamknąć w czymś hermetycznym, pokryć warstwa zabezpieczająca albo wkleić lustro perfekcyjnie szczelnie i mieć jakąś rewizję z drugiej strony ściany. Znakomita większość elektroniki ma określoną maksymalną wilgotność pracy + bez kondensacji, a w łazience ta kondensacja wystąpi.