Wpis z mikrobloga

Mirki jaki zestaw witamin i wapna dla lamparta? Wapno z d3 czy lepiej bez i wit z d3. Wiekszosc postow indexuje do starych tematów na terrarysytka :p .I jak obecnie wygląda dawkowanie ? Lub jak wy dawkujecie witamin i wapno (pomijając staly dostep wt err do wapna)
#terrarystyka
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
jeśli mowa o kamyku lamparcim to wapń (nie wapno!) bez d3 do 6 razy w tygodniu i raz w tygodniu witamina d3 powinno wystarczyć. najłatwiej obtoczyć pokarm (w moim przypadku świerszcze bananowe) i tak podawać do jedzenia.
  • Odpowiedz
@cetnar: Oddzielnie wapń i witaminy. Inaczej (z inną regularnością) się je podaje. Wapno do 3 razy na tydzień, ale można i więcej, jeśli np świerszcze się osypują. Witaminy raz na tydzień.
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: btw masz wapn z wit d3? U mnie w terr jest starte calcium (to takie dla papug chyba stosowane) w misce, a na swierszcze leci juz preparat z wapniem i wit (tylko tutaj dawalem d3 w wapniu i w witaminach i mysle czy nie zrezygnowac z d3 w calc. Czy moze lepiej wapn z d3 a witaminy bez
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: Mysle nad takim zestawem ze zdjecia (2 zestawy do wyboru )Wlasnie mysle bo witaminy jednak rzadko sie podaje wgl wypuszczasz czasem geka? Zastanawiam sie zawsze nad tym, ale ilosc gowien w panelach, dywanach itd jest dla nas szkodliwa (pomijajac unoszace sie substancje z nich) ale zawsze mnie smuci ze tak siedzi w tym terra ;p tylko tez czy to nei bylby wiekszy stres dla niego
cetnar - @Hetrodomitrazocholina: Mysle nad takim zestawem ze zdjecia (2 zestawy do wy...

źródło: comment_16048377212PdBqotqhrxXRDlAl2Rjz1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cetnar: Daj linki ze składami. Reptility to ogólnie bardzo dobra firma. Nie bierz z exo terra, mają drogie rzeczy i zwykle ze słabymi składami. I imo bierz calcium bez D3, D3 wystarczy raz w tygodniu z witaminami. I nie, jeśli terrarium jest większe niż zalecane, to nie trzeba go wyjmować
  • Odpowiedz
@cetnar: ja stosuje miseczki z wapnem bez d3 bez ograniczeń. Natomiast witaminy z D3 mniej wiecej raz na tydzień. Mimo tego od przypadku do przypadku obsypuje wapnem karmówkę. Także ile hodowców tyle rozwiązań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz