Wpis z mikrobloga

Dobra panowie, chciałbym poznać Wasze odczucia, bo sowim na razie jeszcze nie dowierzam.

Od wczoraj testuję Erosa EDP od @aniewiemjaki w zestawieniu z resztkami mojego Erosa EDT, batch z 2018 roku.
Otwarciem EDP dominuje EDT jak kloce moich kotów całą aurę zapachową mieszkania. Musiałem najpierw wąchać EDT, a później EDP, bo inaczej ten pierwszy po wrażeniach z drugiego był przez chwilę niewyczuwalny dla nosa. EDP jest bardziej owocowy, prezentuje większą głębię. Po kilku chwilach EDP pokazuje dużo mocniejsze od starszego brata, pieprzowoamboxanowe oblicze. Są dosyć podobne, ale po tym, co EDP prezentował na początku aplikacji miałem naprawdę spore poczucie, że jest niezłym zawodnikiem.
Aplikowałem je wczoraj kilka godzin przed snem, mniej więcej podobne ilości na nadgarstki. Dzisiaj rano byłem w niebywałym szoku, gdy okazało się, że EDT jest dalej wyraźnie wyczuwalny, a po EDP niemalże nie ma śladu.

Dzisiaj powtarzam test. Pierwsze wrażenia takie same. Po godzinie oba projektują na około pół metra, ale EDP dalej jest bardziej wyrazisty i sprawia wrażenie zapachu pełniejszego. Po trzech godzinach, EDT ma w dalszym ciągu zapach zbliżony do tego kilka chwil po aplikacji, natomiast EDP dużo mocniej chwali się swoim ambroxanowym podłożem. Jednak po 4-5 godzinach EDT przoduje projekcją.

Stąd pytanie - czy trafił mi się niebywale dobry batch EDT, czy też to EDP nie jest wcale takim mocarzem?

#perfumy
  • 7
@andrzejszpilka: Żeby uniknąć niedomówień - nie twierdzę, że EDP zawodzi sam w sobie. To naprawdę udany zadowalacz tłumów i zwilżacz wagin. Projekcję przez te 3-4 godziny ma zadowalającą i dalej zostawia ogon. Jednak w zestawieniu z moim EDT, mimo, że na początku go dominował, to zadziwił mnie mniejszą trwałością
@ReduktorGowna: Ja uważam ze różnica jest w otwarciu, silniejsza mięta trochę większa wyrazistość poza tym bez zmian. Jak ktoś ma EDT to nie ma sensu kupować nowej wersji jak ktoś nie ma wcale to wtedy można EDP zakupić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andrzejszpilka: słyszałem że najbardziej rozwodnili edt z 2020

A co do 2018/19 to nie wiem, może ludzie za bardzo naczytali się o reformulacjach?
Ile trzymał stary batch?
Bo u mnie mocno projektuje 2-3 godziny więc aż tak słabo jak straszyli nie jest.
@ReduktorGowna mam bardzo podobne odczucia co do zapachu, mimo że sa podobne to EDP wydaje mi się bardziej złożony i lepiej do mnie przemawia. Co do trwałości i projekcji to bardzo zbliżona czyli 4h mocnej projekcji i trwalosc 10h+. Porównywałem z batchem EDT 2019