Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z trenażerem Elite Suito - po zamocowaniu roweru i podstawieniu podstawki pod przednie koło oś przedniego koła jest 4cm wyżej niż tylnego, co powoduje dyskomfort przy dłuższej jeździe. Macie jakieś rozwiązania takiego problemu? Myślałem o podłożeniu jakichś mat, ale 4cm to jednak sporo.
#rower #szosa
  • 13
@uysy: specjalnie założyłem szosowe koło z gp4000 700x28, jak miałem gravelowe było jeszcze gorzej.
Podjeżdżam, ale na 2h jazdy w takiej stałej, lekko pochylonej pozycji (roweru) siodełko mi za bardzo uciska krocze.
@panato: no w sumie, nie wziąłem tego pod uwagę, skoro była w zestawie to używam XD
@uysy: na asfalcie w tym roku dawałem radę po 14h bez dyskomfortu, no ale bikefittingu nie robiłem.
PS kupiłem za Twoimi sugestiami wahoo, akurat się przyda na lockdown ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uysy: dzięki, przetestuję najpierw w przyszłym tygodniu bez podstawki (bo w weekend liczę na ładną pogodę, to się nie będę kisił na trenażerze), jak nadal będzie źle to spróbuję opuścić. W sumie możliwe, że mam minimalnie za wysoko.
@Zbychoo: podstawki sa tylko do trenażerów wheel-on z tego co wiem, bo masz tylnie koło podniesione. Dla DD nie powinieneś jej potrzebować. Jak ją wyjmiesz to masz przednie koło niżej niż tylne?
@Zbychoo: Też mam suito. W ubiegłym roku jeździlem z podstawką i nie umiałem długo usiedzieć na rowerze. W tym roku zmierzyłem wysokość osi kół i rzeczywiście podstawka dodaje ~4cm do przedniego koła - chyba ma to na celu symulacji jazdy pod górę. W tym roku jeżdżę bez podstawki i jest mi wygodniej ;)
Podjeżdżam, ale na 2h jazdy w takiej stałej, lekko pochylonej pozycji (roweru) siodełko mi za bardzo uciska krocze.


@Zbychoo: mi juz po 30 minutach na Suito z podstawką jazda staje sie mniej przyjemna, dzis pojade bez podstawki i sprawdze czy jest duza roznica