Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór @wykop!
W związku z faktem iż opublikowaliście ostatnio standardy moderacji tutaj: https://www.wykop.pl/pomoc/standardy-moderacji/
i znajduje się tam następujący zapis:

Konto spamerskie

Jak rozumiemy to zgłoszenie?

publikowanie materiałów o charakterze reklamowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, w tym również linki do aukcji internetowych, reflinki, celowe nabijanie kliknięć/punktów/pieniędzy, sprzedaż kodów mających na celu zachęcenie do > skorzystania z danej usługi;

sprzedaż materiałów i produktów niezgodnych z prawem, w tym: oferowanie zakupu broni, substancji odurzających, leków, alkoholu, wyrobów tytoniowych, a także usług seksualnych;

publikowanie odnośników do stron podszywających się pod inne podmioty;

publikowanie odnośników do stron oferujących fałszywe lub nieistniejące usługi;

publikowanie odnośników do stron wyłudzających dane użytkowników,

publikowanie odnośników do stron zawierających treści wprowadzające w błąd, fałszywe strony docelowe (w tym również okna otwierane w tle, clickjacking itp);

wyjątek: dopuszczamy możliwość publikowania artykułów pochodzących z własnego bloga lub kanału, pod warunkiem, że treści zamieszczane w serwisie Wykop.pl nie mają charakteru reklamowego;


Chciałem zapytać w imieniu swoim i innych zmęczonych spamem i niejasnymi zasadami komu i jak wolno publikować reflinki, kiedy zostanie zrobiony porządek ze spamerskimi kontami pod tagami #aliexpress #banggood #gearbest?

Miłego wieczoru/dnia :)
  • 12
Oczywiście mowa też o punkcie podanym tutaj:

Treści reklamowe, spam

Jak rozumiemy to zgłoszenie?

publikowanie materiałów o charakterze reklamowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, w tym również linki do aukcji internetowych, reflinki, celowe nabijanie kliknięć/punktów/pieniędzy, sprzedaż kodów mających na celu zachęcenie do skorzystania z danej usługi;
sprzedaż materiałów i produktów niezgodnych z prawem, w tym: oferowanie zakupu broni, substancji odurzających, leków, alkoholu, wyrobów tytoniowych, a także usług seksualnych;
publikowanie odnośników do stron
Chciałem zapytać w imieniu swoim i innych zmęczonych spamem i niejasnymi zasadami komu i jak wolno publikować reflinki

Może nie jestem z moderacji ale odpowiem, reflinki wolno publikować każdemu pod warunkiem, że we wpisie do każdego reflinka znajdzie się również jego wersja pozbawiona "refa" czyli tak aby użytkownik mógł wybrać czy chce dać zarobić twórcy wpisu czy nie. Ogólnie nie jest to zła zasada ale ze wszystkich reflinkarzy chyba tylko @LowcyChin wstawia
@cocamide: sprawdzałem to, nie ma nigdzie takiego zapisu w regulaminie czy tych nowych zasadach. Dodatkowo też część wpisów jest usuwana gdy dasz reflinka, link bez refa i tag autorski (próbowałem). Więc albo są równi i równiejsi albo jasno wreszcie zostaną określone zasady (i na to liczę ze strony @wykop czy @a__s )
Może nie jestem z moderacji ale odpowiem, reflinki wolno publikować każdemu pod warunkiem, że we wpisie do każdego reflinka znajdzie się również jego wersja pozbawiona "refa"


@cocamide: tak odnosząc się jeszcze do tego, to że "wolno" nie jest absolutnie nigdzie zapisane, to jedynie interpretacja jakiejś części użytkowników.
@Cimcirimcipiririri: miałem dokładnie takie same sytuacje. Najbardziej wkurza jak się trafi ktoś dodający 5 czy więcej psotów w ciągu godzine a zgłoszenie za spam nieprawidłowe...
Raz nawet zgłosiłem takie coś to zostało usunięte, poczym kilka minut później mod zmienił zdanie i wszystko przywrócił. Chyba się zapomniał, że to jeden z tych "co im wolno".
Widzę że u Ciebie sytuacja jak w moich testach, czyli ten sam mod i różne decyzje...